Реклама: [email protected]
Сегодня: 14/09/2025
PRAVDA.cn.ua
  • Новости
  • Работа
  • Погода
  • Веб-камеры
  • Карта города
  • Пробки онлайн
  • Знакомства
  • Еще
    • Карта воздушных тревог в Украине
    • Карта боевых действий «Deep State»
    • Поздравления
PRAVDA.cn.ua

Главная / Новости Чернигова

Вода, світло і газ у Чернігові уже подорожчали. На черзі – тепло

0462.ua
14:38 - 08/01/2021
Новости Чернигова

Вода, світло і газ у Чернігові уже подорожчали. На черзі – тепло

До різдвяної ялинки влада підготувала українцям кілька «подарунків» у вигляді зростання тарифів на комунальні послуги. Які цифри побачать чернігівці у квитанціях за січень і до чого всім нам треба бути готовими – далі.

Холодна вода та каналізація

Вода, світло і газ у Чернігові уже подорожчали. На черзі – тепло

З 1 січня 2021 року змінилися тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення від комунального підприємства «Чернігівводоканал». Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), нові тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення встановлені на такому рівні:

• на централізоване водопостачання – 14,016 грн/м3 з ПДВ
• на централізоване водовідведення – 14,076 грн/м3 з ПДВ

Досі в Чернігові діяли наступні тарифи: 10,524 грн/м3 (водопостачання) та 10,296 (водовідведення). Таким чином, зростання зафіксовано на рівні 33 % за холодну воду і 37 % за послугу централізованої каналізації.

Проте на підприємстві наполягають, що рахувати потрібно інакше. Справа в тому, що нині діючі тарифи – це розрахунки 2019 року. У лютому 2020 року тарифи були переглянуті та зросли на 8 та 20 % відповідно. Але застосувати їх через проблеми бюрократичного характеру водоканал не зміг, адже укласти нові паперові угоди зі споживачами заважав карантин, а закон про порядок укладання електронних договорів досі не підписав президент. Тому зараз, мовляв, підвищення не таке стрімке – 23 та 14 %.

Власне, ситуація зараз лишається незмінною – нові тарифи також де-юре існують, а щодо де-факто – є питання. За нашою інформацією, підприємство все ж планує виставити рахунки з новими цифрами, аби потім для споживачів не стало шоком різке збільшення розмірів платежів.

На нараді у мерії керівник Чернігівводоканалу Сергій Малявко заявив, що через невідповідність у тарифах лише за 2020 рік підприємство накопичило борг у 25 млн грн. Пізніше він додав, що до уряду та міністрів фінансів і регіонального будівництва були направлені звернення щодо відшкодування підприємству коштів.

– Чекаємо на відповіді, після чого будемо ухвалювати рішення, на кого подавати до суду, – резюмував Сергій Малявко.

Пільг на електроенергію більше немає

Вода, світло і газ у Чернігові уже подорожчали. На черзі – тепло

Також з 1 січня Кабінет міністрів скасував пільгову ціну на електроенергію для населення і затвердив фіксовану ціну на рівні 1,68 грн за 1 кВт-год. До цього споживачі платили стільки лише за кожен «зайвий» кіловат – після 100 пільгових. Цей тариф діятиме як мінімум до 31 березня 2021 року і не передбачатиме пільгових 100 кВт-год, які діяли раніше.

«Термін дії чинного механізму спливає 1 січня 2021 року, і, у разі неприйняття запропонованих змін, ціна на електроенергію для побутових споживачів мала б формуватися на ринкових умовах, що призвело б до різкого, більш ніж у 2,5 раза, зростання тарифу на електричну енергію для населення (до близько 3,30 грн за кВт-год)», – пояснили у Міністерстві енергетики. Імовірно, з квітня тариф знову буде переглянуто в бік зростання.

Збережено й залишено без змін коефіцієнти дво- та тризонного обліку електричної енергії (тобто якщо встановлено дво- чи тризонні лічильники). Тому в разі встановлення, до прикладу, двозонного обліку електричної енергії її ціна в нічний час буде на 50 % меншою. Тризонні лічильники дають нічну знижку у 60 %, але в такому випадку доведеться суттєво (у 1,5 раза) переплачувати за послугу в пікові години навантаження (8:00 – 10:00 та 20:00 – 22:00).

Нагадаємо, в Україні ціна на електроенергію для населення не змінювалася з 2017 року і становила досі 90 копійок за 1 кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, а понад це – 1 грн 68 коп. за кВт-год.

Згідно зі звітом Єврокомісії, ціни на електроенергію в Україні в першому кварталі 2020 року були на 37,9 % вище, ніж середня вартість у Європі.

Доставка газу

Вода, світло і газ у Чернігові уже подорожчали. На черзі – тепло

Минулої осені в Україні почав реально діяти ринок природного газу. Зникло монопольне становище облгазів, і десятки тисяч абонентів масово почали змінювати постачальників, які відтепер конкурували, пропонуючи найбільш вигідні умови і нижчі ціни. Зараз тариф переглядається щомісяця і коливається в межах кількох гривень в залежності від продавця. Наприклад, на січень діють цінники від 6,99 грн до 10,80 грн за кубічний метр.

Для «Чернігівгаз-збуту», клієнтами якого є більшість жителів Чернігова, тариф на січень складає 9,90 грн за 1 м3

Але при цьому залишається монополія облгазів на розподіл (доставку) палива, адже труби, якими газ доставляють до осель, належать цим підприємствам, і людям немає куди подітися – потрібно миритися з запропонованим тарифом, який з початку 2021 року також змінився.

Відповідно до постанови НКРЕКП, збільшено тариф на послуги розподілу природного газу для споживачів Чернігівської області. Для акціонерного товариства «Чернігівгаз» встановлено такі цифри: 1,94 грн за 1 кубометр газу (з ПДВ). Це на 70 копійок, або 56 %, більше, ніж було досі (з липня 2020 року).

Для споживачів, які використовують паливо лише для приготування їжі, загальне здорожчання буде несуттєвим, а от чернігівці, які використовують природний газ для підігріву води, а тим більше опалення житла, підняття тарифу боляче вдарить по сімейному бюджету.

Тепловики теж хочуть більше

Вода, світло і газ у Чернігові уже подорожчали. На черзі – тепло

Ситуація ідентична тій, на яку скаржиться Чернігівводоканал, склалася й на підприємствах теплогенерації і теплопостачання. Зокрема, керівник «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко на нараді в мерії заявив, що очолюване ним підприємство працює у збиток.

– Мы 400 грн на каждой гигакалории теряем. Президент не подписал закон. Думаю, и не подпишет в этом отопительном сезоне, – бідкається Віктор Геращенко.

Мова про те, що затверджені нові тарифи підприємство не може застосувати через неузгодженість законодавства щодо укладання нових договорів зі споживачами послуги.

Таким чином, за попередніми підрахунками, протягом поточного опалювального періоду «Облтеплокомуненерго» недорахується приблизно 150 млн грн.

– Я думаю, это специально. Это просто шулерство. Очень много миллионов… С новым годом, – дещо сумбурно резюмував керівник підприємства під час наради 29 грудня 2020 року.

У Чернігівської ТЕЦ ситуація трохи краща, зазначає директор фірми «Технова», яка орендує комплекс, Олексій Щербина.

– У нас меньше убытки, потому что меньше используется газа. В новых тарифах все учтено, но применять их нельзя. Лицензиаты работают по тарифам 2019 года, – пояснив він.

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко з цього приводу додав, що, на його думку, тарифи повинні змінюватися день у день зі здорожчанням складових.

– Це маразм. Це має робитися в одну дату. Змінилися складові – змінилися тарифи. Чому цього немає за усі 29 років незалежності? Я не маю відповіді.

До речі, для ТЕЦ Нацкомісія з 1 січня збільшила тариф на виробництво теплової енергії. Кожна гігакалорія подорожчала більше ніж на 20 %. Вочевидь, у майбутньому це має відбитися на вартості послуги з централізованого опалення.

Регулятор пояснив необхідність підвищення тарифів на теплову енергію у 2021 році «істотним зниженням обсягів виробництва теплової енергії, підвищенням фонду заробітної плати, зростанням цін на паливно-енергетичні ресурси, а також зростанням витрат на послуги з розподілу природного газу».

щотижневик "Семь дней"

Источник

Предыдущая новость

Зареєструвати місце проживання чернігівцям дозволять онлайн

Следующая новость

У Ніжині та біля нього за два дні у ДТП загинули троє людей – два пенсіонери та дитина

Похожие записи

Поліція документує наслідки атаки на Чернігівщині (Фото)

Поліція документує наслідки атаки на Чернігівщині (Фото)

20:35 - 13/09/2025
Мобільніші та швидші в допомозі: медики Кіптівської громади отримали велосипеди

Мобільніші та швидші в допомозі: медики Кіптівської громади отримали велосипеди

20:35 - 13/09/2025
Травмовані двоє людей: росіяни вдарили по подвірʼю приватного будинку у Семенівці

Травмовані двоє людей: росіяни вдарили по подвірʼю приватного будинку у Семенівці

16:35 - 13/09/2025
Спіймали по гарячих слідах: у Чернігові чоловік пограбував магазин

Спіймали по гарячих слідах: у Чернігові чоловік пограбував магазин

15:35 - 13/09/2025
Ворог наніс удар по критичній інфраструктурі на Чернігівщині: сім населених пунктів — без світла

Ворог наніс удар по критичній інфраструктурі на Чернігівщині: сім населених пунктів — без світла

15:35 - 13/09/2025
НАР, «Молнією», FPV-дронами та іншими видами зброї армія РФ атакувала Семенівку й 12 сіл на прикордонні Чернігівщини

НАР, «Молнією», FPV-дронами та іншими видами зброї армія РФ атакувала Семенівку й 12 сіл на прикордонні Чернігівщини

11:35 - 13/09/2025
FPV-дронами та НАР ворог атакував 17 населених пунктів на Чернігівщині

FPV-дронами та НАР ворог атакував 17 населених пунктів на Чернігівщині

10:36 - 13/09/2025
Уночі Чернігівщину атакували ворожі безпілотники: тривав протиповітряний бій

Уночі Чернігівщину атакували ворожі безпілотники: тривав протиповітряний бій

10:36 - 13/09/2025

Последние новости

Поліція документує наслідки атаки на Чернігівщині (Фото)
Новости Чернигова

Поліція документує наслідки атаки на Чернігівщині (Фото)

20:35 - 13/09/2025

Сьогодні, 13 вересня, армія рф атакувала безпілотниками Семенівку. Внаслідок ворожого влучання у дворі житлового будинку зазнав поранення 51-річний місцевий мешканець,...

Подробнее
Мобільніші та швидші в допомозі: медики Кіптівської громади отримали велосипеди
Новости Чернигова

Мобільніші та швидші в допомозі: медики Кіптівської громади отримали велосипеди

20:35 - 13/09/2025

Сільська медицина – це щоденна боротьба, що часто триває без вихідних і свят. Саме тому народний депутат України Борис Приходько...

Подробнее
Травмовані двоє людей: росіяни вдарили по подвірʼю приватного будинку у Семенівці
Новости Чернигова

Травмовані двоє людей: росіяни вдарили по подвірʼю приватного будинку у Семенівці

16:35 - 13/09/2025

За інформацією: Суспільне Чернігів. Подвір'я після атаки росіян та залишки безпілотника у Семенівці 13 вересня 2025 року. Олександр Селіверстов 13...

Подробнее
Спіймали по гарячих слідах: у Чернігові чоловік пограбував магазин
Новости Чернигова

Спіймали по гарячих слідах: у Чернігові чоловік пограбував магазин

15:35 - 13/09/2025

Учора, близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про грабіж у магазині на вулиці Козацькій. Невідомий чоловік викрав товар...

Подробнее
  • UA-NEWS.in.ua
  • Pro-KYIV.in.ua
  • Davniyhalych.if.ua
  • TheKIEV.city
  • DONBASS.center
  • KRIVOYROG.biz
  • TERNOPIL.cx.ua
  • TOPNEWS.uz.ua
  • CHE-NEWS.info

© 2025 Новости Чернигова. Допускается цитирование материалов без получения предварительного согласия PRAVDA.cn.ua при условии размещения в тексте обязательной ссылки на PRAVDA.cn.ua - городской портал. Для интернет-изданий обязательно размещение прямой, открытой для поисковых систем гиперссылки на цитируемые статьи не ниже второго абзаца в тексте или в качестве источника. Нарушение исключительных прав преследуется по закону.

  • Главная
  • Новости
  • Работа
  • Погода
  • Веб-камеры
  • Афиша
  • Карта Чернигова
  • Пробки онлайн
  • Знакомства