Як відомо, днями Чернігів отримав від держави гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів. Чернігівці зможуть отримати їх починаючи з 27 квітня. Отримати допомогу можна буде на кожного члена родини. Видаватимуть допомогу у 22 спеціальних пунктах, розташованих по всьому місту (їх адреси — в кінці). Про те, як буде організований цей процес, докладно розповів секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.
— Допомога отримана в розрахунку один набір на кожного зареєстрованого машканця громади. Тобто, можна отримати продуктові набори на кожного члена родини, включаючи дітей. Враховуючи, що поки ми отримали лише частину від задекларованої кількості, прохання в першу чергу звертатися тим, хто дійсно потребує підтримки та не може придбати продукти харчування в магазині. По мірі надходжень нових партій ми повідомлятимемо. Вистачить всім, — наголосив він.
Допомогу може отримати один челн родини на всіх співмешканців, але лише на свою родину, а не на сусідів чи друзів. Це робиться для того, щоб уникнути маніпуляцій та зловживань. Тобто, наприклад, чоловік може отримати набори на дружину та дітей, якщо вони зареєстровані за однією адресою.
Для отримання гуманітарної допомоги потрібно мати паспорт кожного отримувача та свідоцтва про народження дітей.
— Ми створили спеціальну програму, яка по паспортним даним в режимі онлайн перевірятиме людину. Це не дозволить отримувати продуктові набори в двох або більше пунктах видачі. Більше того, ми залишаємо за собою право публікувати прізвища людей, які намагалися отримати допомогу кілька разів. Подібним зловживанням ви просто забираєте допомогу, яку має отримати інша людина, яка, можливо, більше її потребує. Тому, створена програма, яка запобігатиме зловживанням та контролюватиме процес видачі допомоги, — підкреслив Олександр Ломако.
Територіальні центри міста розвезуть набори маломобільним групам населення, тим, хто не може прийти та отримати її в один із центрів самостійно. Чернігівців просять з розумінням поставитися до того, що цей процес займе час, зважачи на обмежений людський ресурс соціальних служб.
— Звертаюся до всіх чернігівців з проханням бути чемними з волонтерами, які видаватимуть допомогу, а також проявляти людяність в черзі та пропускати літніх людей або людей із малими дітьми. Чернігів витримав темні дні постійних обстрілів з важкої зброї, авіанальотів та бомбардувань, показавши приклад мужності, стійкості та взаємодопомоги. Як місто Героїв, давайте і далі проявляти наші найкращі якості! — закликав секретар міської ради.
Адреси пунктів видачі:
- Школа №2 (вул. Савчука, 13)
- Школа №3 (вул. Гетьмана Полуботка, 14)
- Школа №6 (вул. Мазепи, 35)
- Школа №7 (проспект Перемоги, 197)
- Колегіум №11 (пр-т Миру, 137)
- Школа №12 (вул. Доценка 22)
- Ліцей № 15 (вул. Козацька, 4Б)
- Школа №19 (вул. Мстиславська, 76)
- Школа №20 (вул. Коцюбинського,
- Школа №29 (вул. Доценка, 9)
- Школа №30 (вул. Всіхсвятська, 14)
- Школа № 31 (вул. Доценка, 29)
- Ліцей № 32 (вул. Шевчука, 11)
- Школа № 33 (просп. Миру, 207Б)
- Школа № 34 (вул. Текстильників, 27)
- Школа № 35 (вул. Незалежності, 42-А)
- Міський Палац культури імені В. Радченка (вул. Івана Мазепи, 23)
- Територіальний центр соціального обслуговування Деснянського району(вул. Рокосовського, 18)
- Територіальний центр соціального обслуговування Новозаводського району (вул. Текстильників, 25)
- Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання — Клуб «Ровесник» (вул. Дніпровська, 35)
- ДНЗ №26 (вул. Толстого, 110)
- ДНЗ №36 «Дивограй» (вул. О. Молодшого, 32а)
Графік їх робоим:
понеділок-п’ятниця — 10.00 — 15.00,
субота — 10.00-13.00.
— Наближчим часом плануємо відкрити ще 2-3 додаткових пункти, про що буде повідомлено окремо, — додав Олександр Ломако.
Фото Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації