Деснянська громада та прикордонна Новгород-Сіверщина потерпають від пожеж. Про те, як їх запобігти, гасити та що робити із наслідками — на місці подій розбирався начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
У Деснянській громаді відбулося займання торф’яних полів на площі близько 200 гектарів. Роботу ускладнюють пориви вітру, що стрімко розширюють територію загорянь. Зусиллями фахівців пожежу вдалося локалізувати. У роботі — 25 одиниць техніки та 84 особи особового складу. Рятувальники спільно із військовими та аграріями проклали мінералізовані смуги.
Фахівці розробили спеціальний метод подачі води, що мінімізує використання ресурсів, попри те, що до водозабору близько 3 кілометрів.
«Для того, аби заощадити ресурси, як людські, так і технічні, ми використовуємо насосні станції, що перекачують воду до місця пожежі. Доводиться працювати на значних відстанях, до 3 кілометрів. У роботі 2 насосні станції та 2 потужні мотопомпи», — зауважив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Він акцентував на тому, що основне завдання зараз — остаточно загасити пожежу. Для цього напрацьовують додаткові рішення.
Часті пожежі, що виникають внаслідок ворожих обстрілів, фіксують на прикордонні. Лише в Новгород-Сіверському районі у результаті бойових дій з 1 серпня по 23 вересня виникло півсотні пожеж. Вогнем знищено 116 домогосподарств, 40 га сухої трави та 95 га лісової підстилки. Сьогодні відбулася координаційна нарада з представниками ДСНС, Національної поліції, військовими, головами громад та керівниками лісових господарств.
Говорили про допомогу в евакуації населення і створення додаткових можливостей для відселення.
Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Источник: format.cn.ua