Виконком Чернігівської міської ради 21 січня погодив проект міської програми, яка дасть змогу фінансувати з міського бюджету заходи сил територіальної оборони. За рішення «Про погодження проекту Програми підготовки територіальної оборони та підготовки населення м. Чернігова до участі в русі національного спротиву на 2022 – 2023 роки» виконавчий комітет проголосував одностайно. Затвердити програму ще мають депутати міської ради, найближча сесія якої збереться 27 січня.
Перед голосуванням чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звернувся до присутніх і всіх чернігівців. Він зазначив, що відсутність прийнятої міської програми не повинна бути стримуючим фактором у разі термінової потреби фінансування будь-яких заходів, потрібних для реальної територіальної оборони. Тому рішення щодо Програми є технічним і процедурним, але в сьогоднішній ситуації – надзвичайно важливим.
— Я принагідно повідомляю чернігівцям, що сьогодні все передбачене чинним законом про територіальну оборону мною як міським головою, міською радою та виконкомом робиться. Ми вживаємо всіх заходів по нашій готовності для сприяння визначеним законом на відповідних напрямках заходам оборонного характеру, які будуть здійснюватися Міністерством оборони, регулярними військами і силами територіальної оборони. Сьогоднішнє прийняття рішення дасть можливість фінансування цих заходів у разі потреби, — сказав він.
Міський голова підкреслив, що обсяги фінансування у даний момент неважливі, оскільки у разі потреби його збільшать.
— Не хочу й завищувати ці цифри, тому що питань у військових є на кілька мільярдів гривень. Десять бюджетів міста Чернігова не вистачить. Рішення, яке ми приймаємо – воно достатнє для того, щоби починати здійснювати відповідні заходи. Далі – час покаже. Буде ця необхідність – будемо збільшувати, не буде необхідності — значить, у нас лишиться прийнята програма і ми готові підставити плече, в тому числі й фінансове, у заходах територіальної оборони, — зазначив Атрошенко.
Він акцентував на меті Програми. Це:
- участь у підготовці та виконанні завдань національного спротиву в мирний час та в особливий період;
- фінансування заходів та робіт з територіальної оборони (далі – заходах національного спротиву) місцевого значення та підготовки громадян України до національного спротиву;
- сприяти створенню добровольчих формувань територіальних громад;
- забезпечення життєдіяльності населення і функціонування об’єктів інфраструктури;
- сприяти популяризації участі в заходах національного спротиву.
Основні завдання Програми:
- – популяризація участі в заходах національного спротиву;
- – участь у військо–патріотичному вихованні молоді;
- – підготовка мешканців м. Чернігова до національного спротиву;
- – фінансування заходів національного спротиву місцевого значення.
Принагідно міський голова зазначив, що на сьогодні хотілось би більш чітких дій, реальних кроків по здійсненню підготовки територіальної оборони з боку центральної влади, починаючи від Головнокомандувача Збройними силами України і по всій вертикалі.
— На сьогоднішній день абсолютно очевидною є необхідність консолідувати все суспільство навколо цього питання. Зібрати за круглий стіл починаючи від керівників всіх партій, всіх голів обласних рад, голів обласних державних адміністрацій, міських голів, — наголосив він.