Питання перевезень пільгових категорій громадян, зокрема учасників АТО/ООС та членів їх родин, обговорили 2 лютого під час круглого столу, організованого Управлінням транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради. Відбувся він у конференц-залі за адресою вул. Кирпоноса, 9.
Участь у заході взяли керівник цього управління Олександр Рижий, голова Ради ветеранів АТО/ООС, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) воїнів АТО/ООС при Чернігівській міській раді Сергій Бачурін, інші ветерани, а також матері загиблих героїв і представники перевізників міських маршрутів громадського транспорту.
Зустріч стала одним з кроків у відповідь на звернення до чернігівського міського голови від ветеранів АТО/ООС щодо необхідності вирішення питання того, що є непоодинокі випадки, коли водії міських маршрутів громадського транспорту неадекватно реагують на пред’явлення пільгових посвідчень і, відповідно, виникають конфліктні ситуації.
На початку засідання Олександр Рижий нагадав, що у Чернігові діє міська Програма щодо компенсації пільгових перевезень. Програма діятиме й наступні три роки, вона передбачає виплату коштів з бюджету Чернігівської міської територіальної громади перевізникам як компенсації за пільгові перевезення. Він також зауважив, що у разі конфліктних випадків необхідно відразу звертатися до управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку міськради чи зателефонувати до міського Колл-центру (0800-50-93-50).
— У місті Чернігові немає обмежень по кількості пільгових місць. Всі хто має право на безоплатний проїзд можуть заходити і користуватися громадським транспортом. Всі перевізники це знають і виконують це. Випадки грубого поводження водіїв відразу відпрацьовуються, кожного разу спеціалісти профільного управління нагадують перевізникам про те, що потрібно обслуговувати ці верстви населення, — додав він.
Як розповів голова Ради ветеранів АТО/ООС, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) воїнів АТО/ООС при Чернігівській міській раді, у січні цього року стався прикрий випадок, коли один з водіїв автобусного маршруту №42 вигнав вдову загиблого героя. Такі випадки можуть виникати не тільки у Чернігові, а й в інших регіонах України. Тому наразі стоїть питання визначення шляхів забезпечення якісних перевезень пільгових категорій громадян, особливо родин загиблих та учасників бойових дій. Бажано спільно з перевізниками відпрацювати єдину позицію, нагадати водіям про почуття поваги, вдячності за подвиг учасників АТО/ООС. Головна мета – зменшити кількість виникнення таких конфліктів у громадському транспорті.
Начальник відділу Міністерства у справах ветеранів України у Чернігівській області Володимир Мироненко запропонував провести спільні зустрічі саме з водіями, щоби змінити їх моральне ставлення. Також за можливості провести інформаційну кампанію, яка розповідатиме, що дана категорія громадян користується послугами громадського транспорту безкоштовно, і зазначити номери телефонів, куди можна звертатися в разі конфліктних випадків.
— Зараз ми не ставимо обличчям до обличчя перевізників і ветеранів. Зараз ми об’єднуємось для того, щоб вирішити це питання і щоб у нас більше не виникало таких конфліктних ситуацій. Наприклад, на зустрічах, можливо, ми зможемо вплинути на водіїв громадською чи ветеранською думкою. Можливо, заохотити їх чимось, щоб вони, перевозячи дану категорію, відчували якийсь вклад безпосередньо в допомогу нашій державі, тим людям, які захищають наші кордони, і звичайно родинам, які віддали найголовніше, — підкреслив він.
Присутні на зустрічі перевізники говорили про те, що завжди реагують на всі звернення від громадян та проводять виховні бесіди з водіями. У випадках, коли окремі водії постійно грубо поводяться з пасажирами, їх звільняють, хоч зараз і дуже велика потреба у працівниках. Також підприємці підкреслили, що вони всі в цих випадках — на боці ветеранів, і принесли вибачення за поведінку водіїв у згаданих конфліктах.
У результаті дискусії присутні дійшли згоди після цієї першої зустрічі провести тиждень інформаційної кампанії, а вже другу зустріч провести безпосередньо з водіями, наприклад, у Центральній бібліотеці ім. М. Коцюбинського.