Створено нове комунальне підприємство “Теплокомуненерго”. Воно займатиметься веденням господарської діяльності ТЕЦ, процес повернення якої в управління міста розпочали у Чернігові минулого місяця. Це ще одне рішення погоджене депутатами під час позачергового засідання сесії у четвер, 30 червня.
Нагадаємо, що на минулому засіданні, 31 травня, міська рада надала згоду на дострокове припинення договору оренди Чернігівської ТЕЦ, що був укладений між фондом комунального майна ЧМР та фірмою «Технова», за згодою сторін.
Створення комунального підприємства це ще один необхідний крок для проходження всієї процедури повернення ТЕЦ у комунальне управління. Раніше з цією ж метою була організована робоча група, наразі триває інвентаризація цілісного майнового комплексу, далі потрібно замовити незалежну оцінку і незалежний аудит. Після проходження цих кроків договір з фірмою»ТЕХНОВА» буде розірваний.
У планах муніципалітету модернізувати сферу теплопостачання шляхом повернення ТЕЦ та ОТКЕ в управління міста, об’єднання їх мереж і залучення коштів інвесторів.
— Ми пройдемо шлях із ТЕЦ і наступним вагоном у цьому потязі буде «Облтеплокомуненерго» з наступним вірогідним відокремленням тепломереж в окреме комунальне підприємство. Технічно і юридично це дасть можливість для подальшої реконструкції і, якщо буде у нас бажання, то ми визначимось із залученням системного інвестора з ТОП-10 світових компаній. Оце будуть наступні кроки, — пояснює очільник Чернігова Владислав Атрошенко.
Нагадуємо, що паралельно із поверненням ТЕЦ у комунальне управління, триває і підготовка цього майнового комплексу, потужності і мережі якого значно побили російські військові під час обстрілів, до опалювального сезону.
Для вирішення всіх питань, пов’язаних із закупівлею необхідного обладнання і запчастин, на засіданні сесії також погодили Програму відновлення ЄМК комунального енергогенеруючого підприємства «Чернігівська ТЕЦ”.
Відповідно до висновку експертного обстеження ТЕЦ, здійсненого Інститутом теплоенергетичних технологій НАН України, орієнтовна вартість заходів Із відновлення основних критичних пошкоджень складає 803,4 млн грн.
Вартість заходів, які мають бути реалізовані першочергово, щоб забезпечити мінімальне відновлення працездатності єдиного майнового комплексу близько — 109,6 млн грн. Ці кошти чекають як з державного бюджету, так і шукатимуть у міському