Пріоритетність відновлення роботи дошкільних закладів освіти. Про це під час загальноміської наради 25 квітня доповідав начальник управління освіти Василь Білогура. Сьогодні у Чернігові відновлено роботу 37 із 52 ДНЗ.
Зазначимо, що станом на квітень 2022 у Чернігові внаслідок активних бойових дій 37 дитячих садків отримали пошкодження різного ступеня. Відновлення стаціонарної роботи ДНЗ починали з чотирьох закладів освіти, продовжуючи відновлення решти і відкриваючи за потребою. Адже місто за період бойових дій з міста виїхало дві третини населення.
— На сьогодні територія міста покрита (мікрорайони міста забезпечені працюючими ДНЗ — ред.), на скільки це можливо. Треба розуміти в яких умовах знаходиться вся країна, все місто і не можна за один день все відновити, — говорить Василь Білогура. — Крім усунення аварійних ситуацій та пошкоджень, потрібно було облаштовувати найпростіші укриття, як того вимагають заходи безпеки. Шляхом реалізації всіх цих питань на сьогодні відновили свою роботу 37 дитячих садків. Там створено близько восьми тисяч місць для дітей.
З восьми тисяч створених місць для дітей, вільними на сьогодні залишаються 1200, говорить начальник управління освіти Чернігівської міської ради і в його відомстві готові допомогти батьками підібрати зручні для них та їх дітей садочки серед працюючих.
Разом з тим, продовжується і відновлення решти закладів освіти. Мова про 15 ДНЗ. Крім коштів міського бюджету залучаються і допомога міжнародних та благодійних організацій.
— На сьогодні дуже багато робиться, аби залучити позабюджетні кошти і зменшити навантаження на міський бюджет. Але ми займаємось відновленням закладів позашкільної освіти. Минулого тижня було підписано тристоронній договір, а це більше ніж пів року роботи, з японською організацією, яка взяла на себе фінансування з відновлення двух дитсадків. Виділена нею сума коштів — близько 600 тис. доларів. Дана організація проводила самостійно закупівлю, — повідомив Білогура.
В.о. міського голови зазначив, що поступово буде відновлено роботу всіх закладів дошкільної освіти.
— У нас рік тому 80% закладів освіти були пошкоджені і те що зараз у нас працює 37 дитсадків, куди ходить шість тисяч дітей, це вже велике досягення, тому що інші міста України не можуть, навіть ті, які не знали цих руйнувань, у них набагато гірша ситуація — у них діти сидять вдома і те, що вам доводиться проїхати кілька зупинок чи дійти до цього дитсадка це краще якщо б його взагалі не було.
І не можна менше чим за рік зробити всі роботи. У нас, на жаль, на це немає коштів. У нас ще є і житло, яке потрібно відновлювати, школи, комунікації Якщо комусь потрібно зайвих десять хвилин пройти до садочка, то прохання з розумінням до цього поставитися. Ми все відновимо, але не так швидко, як всім хотілося, і нас, в тому числі, — зазначив Олександр Ломако.
Нагадаємо, що у трьох ДНЗ Чернігова з минулого тижня відновлено роботу груп раннього віку (діти віком два-три роки). З першого травня планується ще в п’яти садках це зробити. І з червня, поступово, в залежності від того, як будуть випускатися старші діти та можливостей, додатково відкриватимуть ще групи, повідомляв під час міської наради минулого тижня Василь Білогура.
Олександр Ломако дав доручення вивчити можливість відновлення роботи цих груп у дитячих садках, у яких входи в укриття зовні будівлі, але до них кілька метрів.
Детальніше про відновлення дитячих садків у Чернігові у сюжеті телеканалу «Дитинець»
Пресслужба Чернігівської міської ради