Реклама: [email protected]
Сегодня: 07/03/2026
PRAVDA.cn.ua
  • Новости
  • Работа
  • Погода
  • Веб-камеры
  • Карта города
  • Пробки онлайн
  • Еще
    • Карта воздушных тревог в Украине
    • Карта боевых действий «Deep State»
    • Поздравления
PRAVDA.cn.ua

Главная / Новости Чернигова

У Чернігові внесли зміни до мережі закладів освіти: на засіданні виконкому міськради ухвалили рішення щодо 19-ї школи

pravda.cn.ua
14:35 - 09/07/2025
Новости Чернигова

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Школа №19 та Чернігівська міська рада. Суспільне Чернігів

У Чернігівській школі №19 відкриють два десятих класи. Відповідні зміни у прогнозовану мережу закладів освіти внесли 9 липня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, на якому внесли зміни до іншого рішення виконкому "Про затвердження прогнозованої мережі закладів загальної середньої освіти на 2025/2026 навчальний рік".

Про це повідомляє журналіст Суспільного, який був присутній на засіданні.

За словами заступниці начальника управління освіти міськради Олени Горної, це рішення виконавчого комітету дає можливість остаточно затвердити, в якій формі відбуватиметься навчальний процес у школах Чернігова наступного навчального року.

Олена Горна. ФОТО: Чернігівська міська рада"Цей документ є підставою для тарифікації вчителів, тобто їхню заробітну плату, формування штатного розпису. Тільки за наявності зазначеної кількості класів буде йти фінансування та закладатися заробітна плата".

Заступниця міського голови Вікторія Пекур розповіла, що це рішення виносилось на розгляд виконкому за підсумками наради, яка відбулась 7 липня в ОВА.

Як розповіла Суспільному Олена Горна, заробітна плата освітянам виплачується коштом освітньої субвенції. Фінансуються тільки класи, де є понад 28 дітей.

"Наскільки я розумію, в цих класах не буде по 28 дітей. Відповідно, нам не вистачить цієї субвенції. Але в постанові щодо освітньої субвенції зазначено, що, якщо її не вистачає, це покривається коштом місцевого бюджету. Тобто це будуть додаткові витрати з бюджету".

Також, за словами Олени Горної, наразі в профільних ліцеях Чернігова 93 вільних місця. Зарахування до навчальних закладів відбувається згідно з чинним законодавством та за наявності необхідних документів. Наразі управління освіти не отримало від майбутніх десятикласників, які хочуть навчатися у 19-й школі, необхідних медичних довідок 086/О.

"Наявність довідки чи її відсутність не є підставою для незарахування до закладу освіти. Навіть якщо довідки на момент подання заяви відсутні, дітей зарахують до закладу освіти. Але, якщо 1 вересня буде відсутня ця довідка, дитина не зможе навчатися очно, батькам запропонують дистанційну або сімейну форму навчання".

Скільки потрібно грошей на відкриття додаткових класів у 19-й школі та чи є на це кошти у бюджеті, у міськраді наразі не повідомили.

Нагадаємо, раніше у коментарі Суспільному начальник управління освіти міської ради Василь Білогура повідомив, що набір дітей до 10-х класів чернігівської школи №19 поки не можливий, адже для цього необхідне відповідне рішення депутатів Чернігівської міської ради, яка є засновником цього закладу. Станом на 2 липня у 19-й школі були 48 заяв від батьків дев'ятикласників щодо зарахування їхніх дітей до 10-х класів. Зокрема 22 заяви до математичного класу і 26 — до філологічного.

До цього директорка закладу Людмила Шелупець розповіла Суспільному — щоб створити 10-ті класи в школі, потрібно мати мінімум по 28 учнів за кожним напрямком. Станом на 9 червня батьки чернігівської школи №19 подали 41 заяву до адміністрації закладу з проханням зарахувати їхніх дітей до 10-го класу.

12 червня, начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський підписав розпорядження, яким вимагав від заступника міського голови Віктора Геращенка відкрити в чернігівській школі №19 два 10-ті класи: математичний та українсько-філологічний. Мотивував це тим, що до них записалися 28 та 29 учнів відповідно.

Своєю чергою начальник управління освіти повідомив, що у Чернігові завершилась основна хвиля набору учнів до 10-х класів на 2025/2026 навчальний рік. Як визначено Програмою трансформації мережі закладів загальної середньої освіти міста Чернігова на 2021-2024 роки, набір до 10-х класів здійснюють чотири академічні ліцеї:

  • Чернігівський ліцей №1;
  • Чернігівський ліцей №12;
  • Чернігівський ліцей №15;
  • Чернігівський ліцей №22.

"Після проведення основного етапу зарахування наявні вільні місця — загалом 93. Батьки можуть звертатись до адміністрацій цих закладів для подальшого зарахування".

24 червня заступник Чернігівського міського голови Віктор Геращенко підпивав розпорядження "Про відкриття 10 класів у Чернігівській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №19 Чернігівської міської ради". Як зазначалося, документ спрямований "на виконання розпорядження Чернігівської міської військової адміністрації від 12 червня 2025 року".

Що відомо про ситуацію з 19-ю школою у Чернігові?

22 квітня в управлінні освіти Чернігівської міськради відбулася зустріч батьківського активу, освітян та посадовців стосовно створення на базі 19-ї школи академічного ліцею. Батьків не влаштовувало те, що згідно з реформою, у цій школі діти навчаються з першого до дев'ятого класу, а далі мають переходити у ліцей.

"Ліцей з трьома ланками освіти, тобто, щоб діти навчалися з першого до 11, з часом до 12 класу. В нас навчається 1460 учнів, а школа може прийняти набагато більше. Ми маємо і басейн, ми маємо два спортзали, хореографічний зал, ми маємо чудові майстерні, в яких можна технології проводити, комп’ютерні класи в нас є, в нас є чудовий викладацький склад, який готує дітей на олімпіади", — заначила Тетяна Вертебна, мати учня ЗЗСО №19.

У міському управлінні освіти тоді відповіли, що наразі в Чернігові у створенні ще одного ліцею потреби немає.

"Я можу сказати, що за ті три роки, як ми успішно реалізовуємо дану програму, права кожної дитини на здобуття повної загальної середньої освіти дотримуються. Аналіз результатів впровадження програми і можливих потреб не передбачає необхідності внесення до неї змін", — розповів Білогура.

За даними управління освіти, у Чернігові охочих вступити до академічних ліцеїв після дев'ятого класу стає менше.

  • 2021-2022 рр. — 53 класи – 63% дев'ятикласників;
  • 2022-2023 рр. — 41 клас – 51% дев'ятикласників;
  • 2023-2024 рр. — 39 класів – 48% дев'ятикласників.

У коментарі Суспільному начальник управління освіти Василь Білогура тоді пояснив, що згідно із Законом "Про повну загальну середню освіту", ліцей із трьома ланками освіти (1-4, 5-9 та 10-11 класи) можливий лише як виняток: "за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти та, як виняток, здобуття початкової освіти".

"Але для цього мають бути вагомі аргументи. Наразі є рішеня Чернігівської міської ради про трансформацію мережі закладів загальної середньої освіти в місті. Окрім того, є рішення обласної ради, яким затверджено перспективну мережу ліцеїв Чернігівської області. А також рішення міської ради від 1 червня 2023 року №32/VIII-4 «Про зміну типів та найменувань закладів загальної середньої освіти». І якщо зробити виняток для школи №19, то для цього мають бути вагомі аргументи, які будуть зрозумілі як громаді в цілому, так і мають узгоджуватися з попередніми рішеннями. Які ці аргументи?" — зазначив Білогура.

Також тодішній в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако зазначав, що місто не має грошей для облаштування більш ніж чотирьох ліцеїв.

"Чому ліцеїв у Чернігові не може бути 30 чи 20? Тому що забезпечення якісної освіти старших класів потребує ряду заходів. Особливо фінансових — це облаштування предметних кабінетів. Ми не можемо зробити в кожній школі необхідну кількість цих кабінетів, тому що це дорого, а бюджет наш обмежений", — сказав тоді Ломако.

З його слів, на облаштування предметних кабінетів у ліцеях міста витратили 12 мільйонів гривень із міського бюджету. Також 50 тисяч євро від німецького міста Меммінген витратили на облаштування чотирьох кабінетів біології.

Що відомо про перепрофілювання шкіл?

Нагадаємо, згідно з програмою трансформації мережі закладів освіти, ухваленої в Чернігові у 2021 році, на базі шкіл №№1, 12, 15, 22 створили чотири ліцеї. Там навчатимуться учні 10-х, 11-х та 12-х класів. 25-та школа навчатиме учнів початкових класів. Усі інші стали гімназіями, тобто там учні навчаються по дев'ятий клас включно. За це 10 липня 2024 року проголосували депутати на сесії міськради.

Рішення ж по 19-й школі, яка мала стати гімназією, не ухвалили через протести батьків. Відтоді через відсутність кворуму на сесіях питання 19-ї школи досі не розглянули. Школа №19 поки залишилася школою.

Читати ще

Читати ще

Що означає відсторонення, яке вимагає Брижинський для начальника управління освіти міської ради Білогури: пояснює юрист

Читати ще

Набір дітей до 10-х класів чернігівської школи №19 поки не можливий, – начальник управління освіти Білогура

Предыдущая новость

Прибирають бетонні блоки та клумби біля будинків: у Чернігові демонтують 32 незаконні об’єкти (Фото)

Следующая новость

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд

Похожие записи

Під вогнем опинилися 12 населених пунктів: армія РФ атакувала чотири прикордонні громади Чернігівщини

Під вогнем опинилися 12 населених пунктів: армія РФ атакувала чотири прикордонні громади Чернігівщини

15:35 - 07/03/2026
На Чернігівщині сапери ДСНС виявили частину російської ракети

На Чернігівщині сапери ДСНС виявили частину російської ракети

15:35 - 07/03/2026
У Чернігові очікується водопілля цієї весни

У Чернігові очікується водопілля цієї весни

14:35 - 07/03/2026
Сумна звістка: на війні загинув боєць з Чернігівщини

Сумна звістка: на війні загинув боєць з Чернігівщини

14:35 - 07/03/2026
Вистава в укритті: у драмтеатрі у Чернігові відкрили андерсцену

Вистава в укритті: у драмтеатрі у Чернігові відкрили андерсцену

10:35 - 07/03/2026
Укотре чотири прикордонні громади Чернігівщини – під ворожим вогнем

Укотре чотири прикордонні громади Чернігівщини – під ворожим вогнем

09:35 - 07/03/2026
Прокурори відстояли в апеляції вирок ворожому командиру, за наказами якого у підвалі школи в Ягідному утримували людей

Прокурори відстояли в апеляції вирок ворожому командиру, за наказами якого у підвалі школи в Ягідному утримували людей

09:35 - 07/03/2026
Під час обміну 6 березня з російського полону повернувся боєць Чернігівського 105-го прикордонного загону Сергій Данилюк

Під час обміну 6 березня з російського полону повернувся боєць Чернігівського 105-го прикордонного загону Сергій Данилюк

05:35 - 07/03/2026

Последние новости

Під вогнем опинилися 12 населених пунктів: армія РФ атакувала чотири прикордонні громади Чернігівщини
Новости Чернигова

Під вогнем опинилися 12 населених пунктів: армія РФ атакувала чотири прикордонні громади Чернігівщини

15:35 - 07/03/2026

За інформацією: Суспільне Чернігів. Дорога в засніженому лісі. Суспільне Чернігів Війська РФ протягом доби 6 березня атакували чотири прикордонні громади...

Подробнее
На Чернігівщині сапери ДСНС виявили частину російської ракети
Новости Чернигова

На Чернігівщині сапери ДСНС виявили частину російської ракети

15:35 - 07/03/2026

За інформацією: Суспільне Чернігів. Частина російської ракети, яку виявили сапери ДСНС у Ніжинському районі. ГУ ДСНС у Чернігівській області У...

Подробнее
У Чернігові очікується водопілля цієї весни
Новости Чернигова

У Чернігові очікується водопілля цієї весни

14:35 - 07/03/2026

Зима 2025–2026 років характеризувалася тривалим холодним періодом. Сніговий покрив утворився 26 грудня 2025 року та зберігався протягом наступних місяців. Короткочасні...

Подробнее
Сумна звістка: на війні загинув боєць з Чернігівщини
Новости Чернигова

Сумна звістка: на війні загинув боєць з Чернігівщини

14:35 - 07/03/2026

30 грудня 2025 року, будучи вірним військовій присязі на вірність Українського народу, під час виконання бойового завдання за бойовим розпорядженням,...

Подробнее
  • Афиша Чернигова
  • Веб-камеры Чернигова
  • Главная
  • Карта боевых действий «Deep State»
  • Карта воздушных тревог в Украине
  • Карта Чернигова
  • Контакты
  • Погода Нежин
  • Погода Чернигов
  • Пробки Чернигова ОНЛАЙН

© 2025 Новости Чернигова. Допускается цитирование материалов без получения предварительного согласия PRAVDA.cn.ua при условии размещения в тексте обязательной ссылки на PRAVDA.cn.ua - городской портал. Для интернет-изданий обязательно размещение прямой, открытой для поисковых систем гиперссылки на цитируемые статьи не ниже второго абзаца в тексте или в качестве источника. Нарушение исключительных прав преследуется по закону.

  • Главная
  • Новости
  • Работа
  • Погода
  • Веб-камеры
  • Афиша
  • Карта Чернигова
  • Пробки онлайн
  • Знакомства