За інформацією: Суспільне Чернігів.
Судове засідання та підозрюваний у справі фіктивних висновків про інвалідність у Чернігові. Суспільне Чернігів
Деснянський районний суд Чернігова на 60 діб відправив під варту колишнього військового, якого звинувачують у допомозі чоловікам призовного віку в отриманні фіктивних інвалідностей. Таке рішення 21 січня ухвалив суддя Богдан Крапивний. Правоохоронці задокументували як один з чоловіків призовного віку, за допомогою підозрюваного, отримав підроблені медичні документи для оформлення інвалідності за станом здоров'я. Підозрюваного звати Максим Пилипенко. Він ексрадник начальника Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса та експомічник нардепа від "Слуги народу" Сергія Гривка та двічі був кандидатом у депутати. Скільки грошей підозрюваний брав за свої послуги й що на суді сказав його захисник — читайте далі у матеріалі.
Що відомо про справу?
Підозру Максиму Пилипенку оголосили за частиною 1 статті 114 Кримінального кодексу України (Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період).
Прокурор Ігор Мороз повідомив у залі суду, що підозрюваний допомагав чоловікам призовного віку в отриманні підроблених медичних документів, щоб ті могли отримати групу інвалідності за станом здоров'я. З матеріалів підозри відомо, що чоловік звертався до одного із міських лікарів за цим документом. Після чого один із чоловіків призовного віку, який звертався до Пилипенка, отримав відстрочку.
"За результатами медико-соціальної експертизи отримав третю групу інвалідності та відповідно відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. За вказаних обставин підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період", — каже прокурор Ігор Мороз.
1 300 доларів США та 1 500 гривень за довідку
Правоохоронці задокументували історії п'ятьох чоловіків, які замовляли такі послуги у підозрюваного. Один із чоловіків передав підозрюваному 1 300 доларів США та 1 500 гривень, повідомив прокурор Мороз.
Підозрюваний коментувати справу відмовився, посилаючись на статтю 63 Конституції України.
Його захисник Сергій Слєпченко клопотав про пом'якшення запобіжного заходу. Та переконував суд, що його підзахисний міг не знати, яким чином будуть використовуватись медичні документи, отримані від лікаря.
Адвокати посилались на позитивні характеристики підозрюваного та його військову кар’єру. Він офіцер, який є ветераном російсько-української війни та має проблеми зі здоров'ям.
"Визнано, що підозра, яка вам оголошена — обґрунтована. Це не означає, що суд визнає вас винуватим. Під час дії воєнного стану Кримінальний Кодекс передбачає, що якщо сьогодні вчинене подібне кримінальне правопорушення, то запобіжний захід — тільки тримання під вартою, бо існують ризики", — сказав суддя Деснянського суду Богдан Крапивний
Колишній радник Чауса і експомічник нардепа
Максиму Пилипенку — 41 рік. Він двічі був кандидатом у депутати. За даними руху "Чесно", у 2015 році безуспішно балотувався до Чернігівської міськради від партії "Наш край", а у 2020 році — до Чернігівської облради від "Слуг народу".
Підозрюваний у 2023-2024 роках був радником начальника Чернігівської ОВА В'ячеслава Чауса на громадських засадах. Радник Чауса Андрій Подорван надав Суспільному такий коментар, який попросив оприлюднити повністю:
"Підполковник Максим Пилипенко професійний військовий, учасник бойових дій в АТО/ОСС, воював на Донеччині, командир, має відзнаки від різних державних установ. Дійсно, був позаштатним радником начальника з серпня 2023 по квітень 2024 року щодо питань взаємодії з військовими частинами. Якщо щодо Максима Пилипенка є звинувачення, якщо є докази, і надалі суд доведе його вину – він має відповідати по закону. Наскільки я розумію, справа взагалі не стосується ОВА, а його особистих питань. Додам, що в Чернігівській ОВА ми не толеруємо корупціонерів, і не влаштовуємо плачі про політичні репресії, якщо посадовців звинувачують у зловживаннях. Наша позиція – людина, яка порушила закон, має відповідати", — кінець цитати.
Народний депутат від фракції "Слуга Народу" Сергій Гривко підтвердив, що підозрюваний у цій справі дійсно був його помічником до 2022 року. Більш точно вказати період, коли він був його помічником, він не зміг. Зі слів Гривка, Пилипенко перестав бути його помічником через розбіжність у поглядах.
***
Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!