За інформацією: Суспільне Чернігів.
Колаж, на якому зображені військова форма та молоток судді. Getty Images
У Чернігові чоловіка за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації засудили на три роки позбавлення волі з іспитовим строком два роки. Згідно з матеріалами слідства уродженець Москви, громадянин України, отримавши повістку, не з'явився для того, щоб їхати у військову частину.
Про це йдеться у вироку Деснянського районного суду Чернігова.
Згідно з документом, 4 квітня 2023 року чоловік сам прибув до призовної дільниці у зв'язку з мобілізацією. Надалі, він отримав повістку, за якою мав з`явитися 10 квітня для того, щоб поїхати у військову частину.
"Він не з`явився, не маючи на те поважних причин, тим самим ухилився від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період", — йдеться у повідомленні.
У суді обвинувачений свою вину у вчиненні кримінального правопорушення не визнав повністю. Пояснив, що він не ухилявся від призову на військову службу. Чоловік розповів, що прийшов у терцентр комплектування для оновлення даних. До нього вийшов військовий, який займався його документами.
"Військовий запитав, чи буде він проходити ВЛК, він сказав, що зараз ні, бо у нього із собою немає амбулаторної картки. Військовий попросив підписати два папірці і сказав, що він може бути вільним, а якщо буде потрібним, то його викличуть. Повістку йому не вручали. Коли йому повернули документи, там був паспорт та той медичний документ, з яким він приходив, а військового квитка не було. Це він помітив, як залишив приміщення, але вирішив туди більше не повертатися, бо злякався", — розповів обвинувачений.
Свідок в судовому засіданні, яка тоді працювала на посаді старшого лікаря у медичній комісії, розповіла, що особисто не пам`ятає чоловіка, тому що комісію проходило багато людей.
Також на засіданні розглянули як доказ довідку військово-лікарської комісії від 4 квітня 2023, відповідно до якої чоловік проходив медичний огляд. В документі зафіксовані результати медичного обстеження обвинуваченого, які визнали його "придатним" до служби, з підписом чоловіка. Але довідка містила деякі неточності в діагнозі. Це свідок пояснила, як помилку, бо складається комісія з кількох лікарів.
Інший свідок, який є військовослужбовцем та обіймає посаду заступника начальника мобілізаційного відділення, розповів, що він пам`ятає чоловіка.
"Той прийшов у першій половині дня і був направлений на проходження військово-лікарської комісії, за рішенням якої був визнаний придатним для проходження військової служби, права на бронь та на відстрочку він не мав. Йому була виписана бойова повістка. Цю повістку чоловік отримав, за неї розписався і мав прибути для відправки до навчального центру", — розповів свідок.
За його словами чоловік не з'явився за місцем збору, йому телефонували, слухавку ніхто не брав.
"За отримання повістки неможливо, щоб хтось інший розписався. Відмовившись від отримання повістки, корінець був би без його підпису, і було б складено акт відмови з відповідними правовими наслідками для особи, яка відмовилася", — розповів свідок.
Як йдеться у матеріалах слідства, як докази є військовий квиток, картка медичного обстеження, висновок про придатність до військової служби, корінець про отримання повістки, в яких обвинувачений розписався.
З урахуванням тяжкості кримінального правопорушення, конкретних обставин справи, особи обвинуваченого, його стану здоров`я, суддя прийняв рішення визнати чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, щодо ухилення від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 ККУ) та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на три роки.
Разом з тим чоловіка звільнили від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку у два роки не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки.
На вирок суду може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Читати ще
Читати ще
Апеляційний суд не змінив вирок колишньому міському голові Сновська, якого судили за виправдовування збройної агресії РФ