За інформацією: Суспільне Чернігів.
Забруднена вода в річці з рибою та хімічний елемент марганець. Суспільне Чернігів
У річці Десна у Чернігові станом на 15 вересня зафіксували перевищення марганцю у воді до 2,6 раза. Інші показники — в межах норми. У Чернігівській області працюють шість аераційних установок, які штучно насичують воду киснем, сприяючи прискоренню окислення органічних речовин і допомагаючи природному процесу самоочищення річок. Ще три такі установки встановлені у Київській області.
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України на своїй Facebook-сторінці.
Як йдеться у повідомленні, результати вимірювань проб води в Десні в межах обласного центру Чернігівщини показали вміст марганцю 0,16-0,26 мг/дм3. Така ж ситуація й у річці Десна в межах міста Остер.
Окрім того, в Острі зафіксували також перевищення вмісту заліза у 1,2 раза.
Щодо інших показників, то і в Чернігові, і в Острі, вони в межах норми, — інформують в міністерстві.
Зокрема, вміст розчиненого кисню — 5,34-5,8 мг/дм3.
У річці Сейм цей показник зріс до 7,65-7,95 мг/дм3, а показник хімічного споживання кисню перебуває майже в межах встановленого нормативу — 30-32 мг/дм3.
По азоту амонійному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень по всіх пунктах спостереження також не зафіксовано.
Так само перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів, за результатами вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин проб води річок Сейм та Десна, не виявлено.
"Забруднення, яке рухається Десною, менш концентроване, ніж було на початку у річці Сейм та у точках відбору води на Чернігівщині", — йдеться у повідомленні.
У міністерстві зазначають, що за даними Київводоканалу та оцінками науковців, очисні споруди Київводоканалу справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору.
"Якість води у кранах споживачів не зміниться та відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил. Єдиний ризик — можливий запах. Однак для його усунення Київводоканалом заготовлено 120 тонн пилоподібного активованого вугілля. У випадку погіршення показників якості води у Десні Київводоканал застосовуватиме технологію посиленого очищення води з використанням пилоподібного активованого вугілля. Це дозволить усунути органічні забруднення та неприємні запахи".
Станом на 15 вересня, якість води у місцях водозаборів міст Києв та Бровари перебуває у межах норми. Загибелі риби не виявлено, показники розчиненого кисню у межах норми, фіксується потемніння води, — інформують в міністерстві.
Нагадаємо, за результатами проб води у річках Сейм та Десна, які відбирали 10 вересня, зафіксували забруднення органічного характеру. Воно, як повідомляло Міндовкілля, 14 серпня потрапило у річку Сейм із цукрового заводу в селищі Тьоткіно Курської області РФ.
На Чернігівщині про забруднення Сейму стало відомо 26 серпня. В річці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору. У воді виявили перевищення вмісту амонію та критично низький рівень кисню.
28 серпня забруднена вода з річки Сейм вже дійшла до Десни поблизу села Велике Устя, що у Сосницькій громаді.
9 вересня мертва риба з'явилася у Десні в межах Чернігова. Після цього за два з річки в межах міста зібрали сім тонн такої риби.
Станом на 11 вересня сума збитків довкіллю через забруднення річок Сейм та Десна (в межах Чернігівської та Сумської областей) склала понад 405 мільйонів гривень.
Читати ще
Читати ще «Це екологічна катастрофа»: півтори тонни мертвої риби за день зібрали із Сейму жителі села Нові Млини на Чернігівщині
Читати ще «Ситуація дуже погана і критична»: як у Чернігові очищують Десну від мертвої риби та равликів