За інформацією: Суспільне Чернігів.
Річка Десна на Чернігівщині 2 вересня 2024 року. Суспільне Чернігів
Станом на 5 вересня, забруднюючі органічні речовини дійшли до ділянки річки Десна в селі Боромики на Чернігівщині, а до Чернігова залишається 38 кілометрів. Наразі характер забруднення змінився. Воно осідає на дно, йде не суцільним розривом, а пересувається по найглибшій частині річки, по центру.
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України на своїй Facebook-сторінці.
За даними Держводагентства, протягом останніх п'яти днів спостерігалася тенденція сповільнення руху забруднення. Адже зміна швидкості просування забруднення залежить від звивистості русла річки.
"За останні 30 кілометрів просування забруднюючих речовин по Десні мор риби не зафіксовано. Вода має сірий колір та неприємний запах. Спостерігається низький вміст розчиненого кисню і високі показники хімічного споживання кисню. Зафіксовано перевищення по марганцю, що спричинено процесом гниття загиблої риби", — йдеться у повідомленні.
На річці Десна фахівці Держекоінспекції спільно з рибоохоронним патрулем виловлюють загиблу рибу. Загалом, станом на 5 вересня, на території Чернігівської області зібрали вісім тонн загиблої риби, а на території Сумської області вже зібрали понад 12 тонн.
Нагадаємо, що про забруднення води в річці Сейм на Чернігівщині стало відомо 26 серпня. В ріці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору. За даними держагентства з меліорації, брудна вода прийшла з Курської області Росії, де тривають бойові дії. За повідомленням агентства, невідомі відходи у Сейм скинули російські військові. У воді виявили перевищення вмісту амонію та критично низький рівень кисню.
На Чернігівщині посилені заходи контролю за реалізацією риби. Населення інформують про ймовірну небезпеку використання води з річки Сейм та Десна для напування худоби та поливу городини. Фактів торгівлі рибою, що зазнала загибелі в річках, не виявлено.
Читати ще
Читати ще Вода у Десні стає більш забрудненою, — «Чернігівводоканал»
Читати ще «Межа забруднення доходить до Чернігова»: екоінспекція та «Муніципальна варта» проводять рейди на місцях відпочинку