Із липня 2022 року Сновський сектор УДМС України в Чернігівській області призупинив свою діяльність. Мотивували це тим, що в прикордонній з агресором зоні є певні ризики для функціонування необхідної мережі. Але від такого рішення насамперед страждають люди, особливо мешканці сільської місцевості.
У Сновській громаді – 21 200 людей і дуже багато з них мають потребу в послугах місцевого сектору міграційної служби. Одним – фотокартку до паспорта треба вклеїти, іншим – оформити паспорт, ID-картку, до того ж багато людей у нинішній неспокійний час хочуть собі закордонні паспорти. І це, звісно, неповний перелік послуг, які має надавати Сновський структурний підрозділ міграційної служби. Але, як уже зазначалося, з липня минулого року – не надає.
«Ми проводили аналіз, поки торік у червні працював міграційний сектор, на нього було досить велике навантаження. Бо люди потребують міграційних послуг», – пояснює Лілія Терещенко, начальник відділу «Центр надання адміністративних послуг».
«Наша структура ще існує, але ми – на простої. Все думали: ось настане осінь і запрацюємо, потім – що взимку, але ніяк. Ось була обласна онлайн-колегія і на ній сказали, що хочуть, щоб ми всі були відкриті та працювали. А як уже Київ вирішить…. Буде рішення колегії ДМС із Києва, якого і чекаємо. Але ж водночас потихеньку підрозділи ДМС відкриваються в інших населених пунктах – у Коропі, який, до речі, менший ніж Сновськ, у Борзні, Носівці. А нам кажуть, що ми – прикордоння…», – у коментарі для ЧЕЛАЙН зазначила Алла Могилевець, завідувач Сновського сектору управління державної міграційної служби в Чернігівській області.
Вона розповіла, що коли сектор у червні відновив свою роботу, доводилося обслуговувати багато клієнтів. Черги стояли щодня.
«Навіть по 28 людей на день черга була. І взагалі менше як 20 осіб на день не було. І це ще зважаючи на те, що багато людей по послуги поїхали до Корюківки, бо там їх відновили суттєво раніше, ніж у Сновську.
Торік ми оформили майже 700 ID-карток і закордонних паспортів. Це з врахуванням, що ми працювали лише в січні, неповний лютий і три тижні в червні. Також оформили три протоколи по іноземцях і одне рішення на повернення», – згадує Алла Могилевець.
.