ФОТО: Суспільне Чернігів
У річці Стрижень і заплавних озерах Чернігова масово гине риба. Востаннє таке було 10 років тому. Причин може бути кілька: низький рівень кисню у воді та злив брудної води і речовин з труб, які впадають у річку. Про це Суспільному розповів еколог Юрій Карпенко.
За його словами, їсти рибу, виловлену у Стрижні та заплавних озерах, – не рекомендується, через те, що риба спускається на дно і починаються процес гниття, руйнації та створення біологічних токсинів, які можуть впливати навіть на живу рибу.
Мертва риба. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Це природний процес і так далі. Що привело до зменшення концентрації кисню. Риба, яка тут розвелася, вона прийшла у такий кризовий стан. Друга причина – у річку Стрижень у межах міста відкриваються біля 100 різних труб. Ті речовини, які з них виливаються, вони могли потрапити у Стрижень і зробити свою справу, а значить погіршити якість води".
Еколог Юрій Карпенко. ФОТО: Суспільне Чернігів
Еколог додає, що потрібно збільшити течію річки. Це можна зробити, якщо знизити рівень води у дамбі у мікрорайоні Ялівщини. Розчищення руслової частини від захаращення і дерев, які впали. Вони зменшують проточність води.
Мертва риба. ФОТО: Суспільне Чернігів
Державна екологічна інспекція в Чернігівській області відібрала воду на аналіз, щоб з’ясувати, що стало причиною мору риби. Також організовують прибирання та утилізацію риби, яка загинула. Це необхідно зробити, щоб не було вторинного забруднення води мертвою рибою.
"Критичний рівень кисню. Це менше одного міліграму кисню на дециметр кубічний, а це в рази менше від норми. У зв’язку з тим, що був такий температурний режим тривалий час, то це могло призвести до того, що неочищена вода у Стрижні. І є зливові спуски від приватного сектору, всі це знають, і від зливової каналізації. І при такому температурному режимі все це призводить до зменшення кисню у воді", – говорить директорка департаменту екології ОВА Катерина Сахневич.
Детальніше дивіться у сюжеті: