Під час активних військових дій на Чернігівщині на блокпостах просили водіїв знімати відеореєстратори з автомобілів. Чи можна зараз з ними їздити?
— Така заборона дійсно була, — підтверджує Олена Мокренчук, речниця управління зв’язків з громадськістю ЗСУ.
— Не можна було їздити з відеореєстраторами, тому що був активний рух військової техніки. Мова саме про нашу, а не російську техніку. Якщо ви побачили ворога, обов’язково треба повідомляти.
Наразі бойові дії змістилися на схід. І блокпостів у нас трішки поменшало. Є загальна вимога не висвітлювати, не повідомляти про наших військових. Люди повертаються на Чернігівщину. Їздять на роботу. Неприємності на дорозі бувають. Тому в межах міст, сіл (населених пунктах) вимоги не такі суворі. Як тільки доїхали до блокпоста — інакше.
— Що робити, коли на відео потрапила військова техніка?
— Якщо наслідків не відбулося, людина може відбутися штрафом. Якщо від викладеного відео були проблеми в наших, то це може прирівнюватися до державної зради.— Щодо відеореєстраторів, то є постанова, прийнята в березні, — не погоджується Віталій Копистко, речник патрульної поліції в області. — Там чітко прописано, що під час військового стану на фото- і відеофіксатори є заборона. Військовий стан по всій країні. Тому я б радив не ризикувати. Навіть без поганого умислу на відео може бути зафіксована військова техніка, об’єкт. Якимось чином воно може потрапити в погані руки.
Від автора: знаючі кажуть, біля блокпоста нацгвардійці обов’язково просять їх зняти. Якщо ж власник відмовляється, можуть і зламати. Тому краще не ризикувати.
Джерело: газета «Вісник Ч» від від 7 липня 2022 року, Юлія Семенець