Органами прокуратури області забезпечується системний моніторинг повноти виконання суб’єктами господарювання взятих на себе зобов’язань за результатами участі у тендерних процедурах.
Установлено непоодинокі факти порушення умов договорів, пов’язані з непоставкою ряду бюджетних організацій і установ області палива (бензину та дизельного пального).
Оскільки на АЗС відповідної мережі відсутній протягом тривалого часу будь-який вид пального, що унеможливлює фактичне виконання умов договору, прокуратура вимагає повного повернення суб’єктами господарювання отриманих із бюджету коштів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині суд виніс вирок російському військовому, який чинив сексуальне насильство над цивільною жінкою
До прикладу, ухвалою Господарського суду Чернігівською області від 7 липня 2025 року відкрито провадження за одним з позовів обласної прокуратури про стягнення з суб’єкта господарювання понад 2 млн грн.
Прокурором встановлено, що за результатами відкритих торгів між державним органом та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір поставки пального. На виконання умов договору державним органом перераховано з бюджету 1,6 млн грн, проте жодна з АСЗ цієї мережі відпуск пального не здійснює, в тому числі припинено продаж нафтопродуктів і компаніями партнерами.
Попри невиконання умов договору, Товариство кошти не повернуло. Відтак прокуратура звернулась до суду з позовом про стягнення не лише попередньої оплати, а й штрафних санкцій у розмірі понад 2 млн грн.
Усього у поточному році в інтересах бюджетних установ області, що закупали пальне на відповідній мережі АЗС, вже подано до суду аналогічних позовів на суму близько 4 млн грн, ще ряд позовів цієї категорії готується для скерування до суду.
–
Джерело: Чернігівська обласна прокуратура