Траверси – це вантажопідйомні пристосування, призначені для забезпечення більш зручного та безпечного транспортування вантажопідіймальними кранами нестандартних предметів (довгомірних, великогабаритних, зі зміщеним центром важкості, складної конфігурації тощо), а також при недостатній висоті підйому з допустимим кутом стропування, для виключення стискаючого впливу на вантаж та деяких інших випадках.
На Київському заводі підіймально-транспортного обладнання випускаються такі їх різновиди:
- Лінійні траверси. Застосовуються для транспортування довгомірних предметів (труби, сляби, арматура, сталеві заготовки, листи металу, пиломатеріали тощо), а також для навантаження/розвантаження автомобілів і контейнерів. Спосіб стропування лінійної траверси — https://kzpto.com.ua/uk/traversi/ визначає вид вантажозахоплювальних механізмів, розміщених по краях та в центральній частині. Траверса першого типу вмонтовується на гак крана. При її використанні необхідно виконувати вирівнювання вантажу, щоб не відбулося перевішування в будь-яку сторону. Траверси другого типу зручні при роботі з вантажами зі зміщеним центром важкості. За рахунок своєї конструкції вони не допускають переважування вантажу з однієї частини на іншу.
- Трубні траверси. Бувають цільними та розбірними. Відносяться до лінійного типу. Трубна траверса являє собою балку, закріплену в горизонтальному положенні. На торцях розташовані пересувні сталеві обойми, призначені для монтажу строп. Головна перевага траверс трубного типу – можливість зміни довжини. При цьому вантажопідйомність кранового устаткування залишається незмінною. Трубні траверси широко використовуються на підприємствах, де необхідне транспортування продукції різної довжини.
- Траверси для контейнерів. Оснащаються автоматичними захоплювачами, що дозволяє набагато спростити роботу стропальника. Кріплення контейнера здійснюється за верхні фітинги.
- Т-подібні траверси. Вони мають три точки кріплення. Використовуються для переміщення вантажів, у яких центр тяжіння зміщений. Застосовують їх переважно за потреби транспортувати різне промислове обладнання, будівельні матеріали та інші подібні вантажі. У конструкції використовується переставна ланка, яку застосовують для точного визначення центру ваги вантажу та запобігання перекосу самої траверси.
- Н-подібні траверси. Призначені для переміщення великогабаритних вантажів із кріпленням на чотири точки. Можливе використання в обмежених просторах. Використовуються для транспортування контейнерів, прокату, будівельних конструкцій. З метою забезпечення зручності та безпеки, траверси такого типу оснащуються гнучкими стропами та різними видами вантажозахоплювальних механізмів.
- Траверси спредери. Основним їх призначенням є переміщення великогабаритних предметів, запобігаючи при цьому зміщенню центру ваги. Оснащуються сталевими чи гнучкими стропами (наприклад, канатними, ланцюговими чи текстильними).
- Траверси спредери (трубні). Конструкція такого типу дозволяє підібрати габарити в залежності від розмірів вантажу, додавши або знявши окремі елементи. При цьому вантажопідйомність крана не змінюється. Користуються попитом на підприємствах, де виробляють продукцію різних розмірів.
Усі траверси, які випускаються на КЗПТО, повністю відповідають українським та європейським стандартам; відрізняються високою якістю, довговічністю та відмінними експлуатаційними властивостями. Більш детальну інформацію про кранові підіймальні траверси можна знайти на заводському сайті. Посилання — тут.