ФОТО: Суспільне Чернігів
Дітям і дорослим зав’язали очі, всі трималися за ланцюг і так йшли пішки з окупованої Нової Басані на Чернігівщині кілька годин до українських позицій. Про "зелений" коридор для цивільних журналістам Слідство.Інфо розповіла жителька Броварів Ліза. Про можливість вийти з села, окупованого російськими військовими, довелося домовлятися з окупантами.
Перша спроба виїхати з Нової Басані була невдалою. Жінка розповідає, що проживала в маленькому будинку разом з друзями. Загалом їх було 16 осіб. Ліза спробувала домовитися з російськими військовими, щоб її з сім’єю випустили на автомобілі або пішки.
Помешкання де знаходилася Ліза з сім’єю та друзями. ФОТО: Ліза"Ми вийшли на вулицю, вони дуже поруч з нами стояли. Я думаю, сто метрів – це максимум. Домовилися, вони кажуть: "Добре, давайте швидко збирайте всіх, хто є"".
Єлизавета. ФОТО: Слідство. Інфо
Поки Ліза усіх збирала, виїжджати цивільним заборонили. Ввечері, як каже жінка, дізналась, що 20 чоловіків взяли в полон. Її чоловік також додому не повернувся. Полонених не відпускали майже місяць, тримали в сараях при температурі – 12 градусів без їжі, давали мінімальну кількість води.
Через те, що їжі вже не вистачало місцевим жителям у селі Ліза вирішила ще раз просити про "зелений" коридор. Росіяни погодилися за умови – що у всіх будуть зав’язані очі, у дітей також, а Ліза буде іти першою.
Діти з зав’язаними очима. ФОТО: Слідство. Інфо
Жінка пригадує, як солдати казали: "Але дивіться, поле заміноване. Ми у вас стріляти не будемо, але ви подумайте".
Загалом вивели 24 дитини різного віку. Вони йшли, тримаюсь за мотузку. Старші несли на руках менших дітей. Усю дорогу, пригадує Ліза, за "зеленим" коридором стежив російський дрон. Люди йшли понад дві години та, коли підходили до лісосмуги, побачили українських військових. Впізнали їх за формою та шевронами.
Ліза розповідає, їх швидко посадили в автомобілі та вивезли якнайдалі.
Нову Басань військовослужбовці ЗСУ звільнили від російських військ 1 квітня.
Детальніше дивіться у відео: