Реклама: [email protected]
Сегодня: 25/10/2025
PRAVDA.cn.ua
  • Новости
  • Работа
  • Погода
  • Веб-камеры
  • Карта города
  • Пробки онлайн
  • Знакомства
  • Еще
    • Карта воздушных тревог в Украине
    • Карта боевых действий «Deep State»
    • Поздравления
PRAVDA.cn.ua

Главная / Новости Чернигова

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

0462.ua
11:43 - 18/07/2020
Новости Чернигова

Мабуть, усі ми, подорожуючи іншими містами, хотіли би взяти із собою додому щось на згадку. Для того, аби оживити в пам’яті моменти подорожі, а то й більше – наново відчути атмосферу відвіданого міста, потрібна хоча б якась оригінальна дрібничка. Притому бажано, щоб привезену цікавинку годі було знайти деінде, крім нього. Туристам, які вирішили навідатися до Чернігова, у цьому плані пощастило. І не тільки їм. Адже, погодьтесь, хто з нас не любить оригінальні речі, які можна сміливо презентувати близькій людині, а то й придбати самому собі.

Сувеніри з символікою міста, оригінальні вироби більш ніж сотні місцевих майстрів, виконані у найрізноманітнішій техніці та з усіх можливих матеріалів, унікальні трав’яні чаї, печиво, блокноти, фотоальбоми, вишиванки і, звичайно ж, листівки та магніти на будь-який смак… Перелічити весь асортимент «Зеленої лавки», який може зацікавити не тільки туристів, але й містян, просто неможливо. Це, так би мовити, треба бачити на власні очі.

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

Місцевий колорит у кожній речі, або Крамниця без матрьошок

Утім з-поміж безлічі цікавих сувенірів, які можна придбати в «Зеленій лавці», дечого знайти все ж таки неможливо – матрьошок. Керуюча крамниці Ольга Черешко згадує: від гостей Чернігова, які завітали до нашого міста з інших країн, запитання «Чи можна придбати матрьошку?» звучить досить часто. Тому й доводиться пояснювати, що це, так би мовити, не за адресою, адже ані до України загалом, ані до Чернігівщини зокрема цей виріб жодного стосунку немає. Натомість, якщо вже хочеться сувенір, який міг би одночасно і прикрасити оселю, і слугувати скринькою, можна, для прикладу, придбати фігуру козака. Усередині, за бажання, цілком поміститься навіть пляшка чогось міцненького.

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

Загалом же за п’ять років роботи «Зеленої лавки» у ній на згадку про наше місто щось придбали жителі чи не всіх континентів. Звісно ж, пандемія коронавірусу, в результаті якої кордони більшості держав закрилися, не могла не позначитись і на різноманітності туристів. Відтак чи не вперше за час існування крамниці іноземці до неї не навідуються. Зате українців навіть побільшало. Адже охочі до мандрівок люди відклали закордонні подорожі та почали відкривати для себе простори рідної країни.

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

Загалом же крамниця має попит не тільки серед гостей, а й серед містян. Справа в тому, що тут продається чимало речей, які можуть послугуватися в якості оригінального подарунка практично до будь-якого свята. Наприклад, жінки можуть підібрати подарунок чоловікам – вироби зі шкіри, особливо браслети та чохли для ключів. А ось жінок, безумовно, порадують виготовлені майстрами прикраси – брошки, підвіски, кулони, намисто, сережки тощо.

Ольга Черешко зазначила, що останнім часом популярними стали прикраси з природних матеріалів, наприклад дерева та ниток.

А ще «Зелена лавка» цікава тим, що тут охоче дослухаються до побажань покупців. Досить часто люди діляться думками про те, що б вони хотіли придбати, але в асортименті крамниці цього немає. На жаль, втілити їх у життя не завжди неможливо. Принаймні одразу. Все ж таки це крамниця, де практично все – хендмейд, а виготовляти його набагато складніше, ніж звичайні сувеніри.

Працівники крамниці відзначили: відвідувачі, як туристи, так і містяни, найбільше полюбляють котів. Адже ледь не половина проданих сувенірів – це різноманітні зображення пухнастих улюбленців. А ось дітлахи віддають перевагу єдинорогам.

Звичайно ж, крім різноманітності товару покупців вражає і широкий діапазон цін.

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

– Ми допомагаємо підібрати сувенір, так би мовити, під кожний гаманець, – каже Ольга Черешко. – Наприклад, можемо запропонувати вироби з дерева та художнього бетону. Коштують вироби з цих матеріалів по-різному, але мають однаково солідний вигляд.

До слова, вироби з бетону – це ноу-хау від чернігівських майстрів, які почали продавати свою продукцію в «Зеленій лавці» відносно недавно. Хоча, як виявилося, уже багато років різноманітні бетонні фігурки, вазочки і навіть об’ємні репродукції картин мають неабиякий попит у Європі. А ось тепер із цими виробами можна познайомитись і в нашому місті.

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

Територія творчого пошуку та особистого розвитку

Різноманітність товару, з якою зіштовхується кожен, хто переступив поріг «Зеленої лавки», вражає. Напрошується лише один висновок: наше місто і область багаті на людей, що мають хист до того чи іншого оригінального ремесла. І це підтверджується не лише кількістю майстрів, роботи яких можна побачити в крамниці, а й тим, що практично весь час на зв’язок із крамницею виходять усе нові й нові таланти.

Так, віднедавна у «Зеленій лавці» можна придбати виготовлені з металу сувенірні гармати, які з точністю відтворюють ті, що прикрашають чернігівський Дитинець. Їх робить чернігівець, який відкрив у собі жагу до цього заняття лише пару років тому. До слова, такі гармати полюбилися як туристам, так і містянам.

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

На вході до «Зеленої лавки» відвідувачів зустрічає мініатюрна копія гармати з чернігівського Валу. Мало хто знає, що ця робота майстра Олександра Кишка мала прикрашати схил Дитинця неподалік своїх «старших» сестер та бути тією легендарною 13-ю гарматою. Утім дозволу на такий проєкт тоді не дали.

Крім виробів зі спеціального бетону, з’явилися й унікальні ткані пояси. Ольга Черешко пояснила, що нині таким, надзвичайно популярним ще серед наших бабусь, рукоділлям на Чернігівщині практично ніхто не займається, а подібні речі можна зустріти хіба що у краєзнавчих музеях. Утім, як виявилося, одна майстриня, що живе за кількадесят кілометрів від обласного центру, їх усе ще виготовляє.

У«Зеленій лавці» можна не тільки придбати оригінальну цікавинку, але й навчитися робити її власноруч. Тут проводяться майстер-класи. Наприклад, зараз усі бажаючі мають змогу перейняти вміння виготовлення оригінальних керамічних виробів від художника Андрія Піщура. На його майстер-класи приходять як діти, так і дорослі.

– Для мене кераміка – це найбільш дивовижний матеріал з усіх можливих, – наголошує він. – Людство почало виготовляти вироби з глини тисячі років тому, і кожна епоха, кожна цивілізація мала свій неповторний стиль. Мені більше за все подобається працювати з дітьми, адже вони бачать у цьому маленьке диво – усі чотири стихії людина поєднує своїм розумом.

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

В основі витоків «Зеленої лавки» був, мабуть, найцікавіший мистецький проєкт Чернігова «Зелена сцена», а тому в ній чималий вибір сувенірів, пов’язаних із цим фестивалем. У той же час і на «Зеленій сцені» завжди можна знайти продукцію з крамниці.

До слова, ті, хто ще жодного разу не зазирав до «Зеленої лавки», можуть упізнати її, так би мовити, постійну мешканку – манекен, якому працівники дали власне ім’я Глаша. Під час фестивалів Глаша завжди стоїть біля палатки із сувенірами, і саме на ній кожен покупець може побачити, як виглядатиме одяг та прикраси, які можна там придбати, якщо їх одягнути на себе

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

Тож, якщо вам або вашим друзям потрібен оригінальний виріб, пов’язаний з Чернігівщиною, можете сміливо вести їх до цієї крамниці. Такого асортименту ви точно ніде не зустрінете, і не в останню чергу тому, що в кожному з предметів, так би мовити, відображена душа майстра, який його зробив, а отже і нашого краю також. А душа, як відомо, річ неповторна.

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

«Зелена лавка» у Чернігові – більше ніж просто крамниця з сувенірами

Еженедельник "Семь Дней"

Источник: 0462.ua

Предыдущая новость

Замість «ЧеЗаРи» – «Епіцентр». Сьогодні у Чернігові змінився маршрут автобусу №1

Следующая новость

У Пливській громаді стартує фітнес-марафон

Похожие записи

На Чернігівщині відкрили пам’ятні знаки на честь загиблого воїна (Фото)

На Чернігівщині відкрили пам’ятні знаки на честь загиблого воїна (Фото)

18:35 - 25/10/2025
У ландшафтному парку в Чернігові росте незвичайний вухатий дивогриб (Фото)

У ландшафтному парку в Чернігові росте незвичайний вухатий дивогриб (Фото)

18:35 - 25/10/2025
Забрали із дому у 2022-му, два дні був у Вишневому, потім 3,5 роки — у РФ: історія цивільного полоненого з Чернігівщини

Забрали із дому у 2022-му, два дні був у Вишневому, потім 3,5 роки — у РФ: історія цивільного полоненого з Чернігівщини

14:36 - 25/10/2025
З початку жовтня росіяни вбили 7 цивільних,19 — поранені: в Новгород-Сіверській РВА розповіли про ситуацію в районі

З початку жовтня росіяни вбили 7 цивільних,19 — поранені: в Новгород-Сіверській РВА розповіли про ситуацію в районі

14:36 - 25/10/2025
Замість грошової допомоги чоловік втратив 12 тисяч гривень: шахрайство на Чернігівщині

Замість грошової допомоги чоловік втратив 12 тисяч гривень: шахрайство на Чернігівщині

13:37 - 25/10/2025
Коливання напруги в мережі: поїзди з Чернігівщини курсують із затримкою

Коливання напруги в мережі: поїзди з Чернігівщини курсують із затримкою

13:36 - 25/10/2025
Три громади Чернігівщини отримали нові спеціалізовані автобуси для підвозу школярів

Три громади Чернігівщини отримали нові спеціалізовані автобуси для підвозу школярів

09:35 - 25/10/2025
FPV-дрони, скиди з БпЛА та артилерія: росіяни протягом доби обстріляли чотири прикордонні громади Чернігівщини

FPV-дрони, скиди з БпЛА та артилерія: росіяни протягом доби обстріляли чотири прикордонні громади Чернігівщини

09:35 - 25/10/2025

Последние новости

На Чернігівщині відкрили пам’ятні знаки на честь загиблого воїна (Фото)
Новости Чернигова

На Чернігівщині відкрили пам’ятні знаки на честь загиблого воїна (Фото)

18:35 - 25/10/2025

Учора, 24 жовтня, в Комарівській територіальній громаді в пам’ять про полеглого захисника Миколу Савченка відкрили пам’ятні знаки. Про це повідомляють...

Подробнее
У ландшафтному парку в Чернігові росте незвичайний вухатий дивогриб (Фото)
Новости Чернигова

У ландшафтному парку в Чернігові росте незвичайний вухатий дивогриб (Фото)

18:35 - 25/10/2025

На стовбурах і пеньках листяних дерев у Ялівщині можна зустріти цікавий і дещо дивакуватий гриб — аурикулярію вухоподібну (Auricularia auricula-judae)....

Подробнее
Забрали із дому у 2022-му, два дні був у Вишневому, потім 3,5 роки — у РФ: історія цивільного полоненого з Чернігівщини
Новости Чернигова

Забрали із дому у 2022-му, два дні був у Вишневому, потім 3,5 роки — у РФ: історія цивільного полоненого з Чернігівщини

14:36 - 25/10/2025

За інформацією: Суспільне Чернігів. Наталія Гарасименко. Суспільне ЧернігівЧому забрали з дому Андрія Гарасименка та куди його повезли, росіяни не пояснили....

Подробнее
З початку жовтня росіяни вбили 7 цивільних,19 — поранені: в Новгород-Сіверській РВА розповіли про ситуацію в районі
Новости Чернигова

З початку жовтня росіяни вбили 7 цивільних,19 — поранені: в Новгород-Сіверській РВА розповіли про ситуацію в районі

14:36 - 25/10/2025

За інформацією: Суспільне Чернігів. Олександр Селіверстов, начальник Новгород-Сіверської РВА. Суспільне Чернігів З початку жовтня 2025 року внаслідок збройної агресії РФ...

Подробнее
  • UA-NEWS.in.ua
  • Pro-KYIV.in.ua
  • Davniyhalych.if.ua
  • TheKIEV.city
  • DONBASS.center
  • KRIVOYROG.biz
  • TERNOPIL.cx.ua
  • TOPNEWS.uz.ua
  • CHE-NEWS.info

© 2025 Новости Чернигова. Допускается цитирование материалов без получения предварительного согласия PRAVDA.cn.ua при условии размещения в тексте обязательной ссылки на PRAVDA.cn.ua - городской портал. Для интернет-изданий обязательно размещение прямой, открытой для поисковых систем гиперссылки на цитируемые статьи не ниже второго абзаца в тексте или в качестве источника. Нарушение исключительных прав преследуется по закону.

  • Главная
  • Новости
  • Работа
  • Погода
  • Веб-камеры
  • Афиша
  • Карта Чернигова
  • Пробки онлайн
  • Знакомства