За інформацією: Суспільне Чернігів.
Затриманий на Чернігівщині кримінальний «авторитет», якому оголосили про підозру. Поліція Чернігівської області
Правоохоронці оголосили про підозру кримінальному "авторитету" з Чернігівщини у втягненні неповнолітніх у злочинну діяльність, вимаганні та налагодженні каналу наркотрафіку, а також поширенні злочинного впливу.
Про це повідомляє поліція Чернігівщини на своєму сайті.
Поліція встановила, що уродженець Ніжина, відбуваючи покарання за скоєння особливо тяжких злочинів, а саме – за організацію у 2022 році розбійного нападу на фермера з Ніжина у складі банди – використав свій статус у кримінальній ієрархії для продовження злочинної діяльності руками поплічників, яких дистанційно знаходив на волі.
Підозрюваний також погрожував розправою правоохоронцям. За такі дії його засудили у травні минулого року за ч. 1 статті 345 Кримінального кодексу України, а вирок вступив у законну силу.
Чоловік дистанційно домовився з групою людей на волі, серед яких був неповнолітній, аби ті на початку лютого 2024 року вкрали в Ніжині 1 500 монет з помешкання місцевого колекціонера. Надалі поліцейські запобігли реалізації викраденого майна, встановили ймовірних крадіїв та затримали двох із них. Колекційні монети в них вилучили.
Крім цього, слідчі поліції встановили, що кримінальний "авторитет" під час відбування покарання у СІЗО використовував свій статус для вимагання неіснуючих боргів у людей, які перебували на волі. Зокрема, слідство довело, що чоловік телефоном погрожував потерпілому застосуванням психологічного та фізичного насильства, вимагав у громадянина сплати неіснуючого боргу в сумі 2 500 доларів США, які просив перерахувати на вказаний банківський картковий рахунок.
Також слідство встановило, що підозрюваний організував незаконний обіг наркотиків як на волі, так і в місцях несвободи.
Правоохоронці повідомили кримінальному "авторитету" про підозри в:
- умисному встановленні та поширенні в суспільстві злочинного впливу, вчиненому в умовах слідчого ізолятора (ч. 2 статті 255-1 Кримінального кодексу України);
- організації вчинення, керівництві підготовкою та вчиненням таємного викрадення чужого майна, поєднаному з проникненням у житло, в умовах воєнного стану, повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 статті 27, ч. 4 статті 185 Кримінального кодексу України);
- вимаганні з погрозою насильства над потерпілим, вчиненому повторно, в умовах воєнного стану (ч. 4 статті 189 Кримінального кодексу України);
- незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечних наркотичних засобів, вчинених повторно за попередньою змовою групою осіб, а також у незаконному зберіганні наркотиків без мети збуту (відповідно ч. 2 статті 307 та ч. 1 статті 309 Кримінального кодексу України);
- втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність (ч. 1 статті 304 Кримінального кодексу України).
Санкція найтяжчої зі статей передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від дев’яти до 15 років з можливою конфіскацією майна.