За інформацією: Суспільне Чернігів.
Зруйнований будинок на прикордонні та картка «єВідновлення». Суспільне Чернігів
Комісії зможуть дистанційно обстежувати зруйноване житло в зонах, де ведуться бойові дії. Відповідну Постанову 7 липня ухвалив Кабінет міністрів України.
Про це повідомив начальник управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Сергій Куреня на брифінгу 10 липня.
За його словами, новий алгоритм має допомогти з обстеженням зруйнованих будинків на прикордонні Чернігівщини. Наразі в управлінні чекають публікації постанови на Урядовому порталі.
"Наприклад, населені пункти Семенівської та Новгород-Сіверської громад, люди подають заявки, але фізично комісія не може виїхати на місце та обстежити там пошкоджене або знищене житло через безпекову ситуацію. Тому чекаємо і будемо вивчати алгоритми дистанційного обстеження, які передбачив Кабмін", — сказав Сергій Куреня.
За словами Курені, від початку дії державної програми "єВідновлення" жителі Чернігівської області подали близько восьми тисяч заяв про пошкоджене та знищене житло. 5,5 тисяч людей отримали компенсації, 1,5 тисячі — відмову. Ще близько 800 заяв наразі опрацьовують комісії.
1500 людей подали заявки на житлові сертифікати, з них 974 вже отримали їх. 475 — придбали житло.
Як розповів Сергій Куреня, за останні три-чотири місяці жителі області активно отримують компенсації на самостійну відбудову.
"Минулого року була певна затримка фінансування цього виду компенсації, наразі виплати вже здійснюють. 93 заявники отримали перший транш і більшість із них проводять будівельні роботи".
Також 7 липня Уряд ухвалив зміни до Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна. Про це розповів голова громадської організації “Український голос громад” Руслан Марченко.
"Ключові зміни — отримувачі компенсації, які не встигли реалізувати отримані гроші або не реалізували їх у повному обсязі, тепер мають можливість звернутися до комісії з повторною заявкою для отримання компенсації або ж частини невикористаної суми. Вагомими підставами є те, якщо людину мобілізували до ЗСУ і вона проходить військову службу. Або ж не змогла використати гроші через бойові дії на місці відбудови", — зазначив Руслан Марченко.
За його словами, також зміни внесли й щодо нецільового використання компенсації.
"Якщо комісія встановить нецільове використання коштів, то людина буде нести відповідальність й буде зобов'язана повернути нараховану їй суму компенсації".
Читати ще
Читати ще
Дім пошкоджений до повномасштабного вторгнення: у Чернігові судили посадовицю, яка отримала гроші від «єВідновлення»