Зустріч в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако, депутатів та депутаток міської ради — Вікторії Овчаренко, Юлії Дарницької, Наталії Хольченкової, Ірини Соломахи, Олександра Шевчука з німецькими експертами. Шостого лютого у Чернігів з робочим візитом завітала ексдепутатка Європарламенту Ребекка Гармс, старша експертка зі Східної Європи фонду Бертельсмана Міріам Космель, директор Німецько-українського бюро Маттіа Неллес та керівниця проєкту Тетяна Лопащук.
Зустріч організована громадськими організаціями «Доброчин» та «Чернігівський Центр прав людини» з метою обговорення пріоритетних питань відновлення міста, а також впровадження реформи децентралізації в умовах російсько-української війни. Члени делегації працюють над аналізом інституту місцевого самоврядування, вивчають роль місцевої влади.
В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако говорив під час зустрічі про досягнення у розвитку міста, починаючи з 2015 року, відколи стартували позитивні та стрімкі зміни, над якими працював міський голова Владислав Атрошенко та його команда, та як вони були зупинені широкомасштабною війною. Після чого акценти у роботі були зміщені вже на відбудову зруйнованого під час активних бойових дій, пошук та залучення міжнародних партнерів для допомоги з цим.
— Ворог не зміг зайти в місто, але завдав жахливих руйнувань міській інфраструктурі і великих людських втрат. Після деблокади міста міський голова поставив чітку мету — швидке відновлення Чернігова, щоб повернути людей, бо без них у міста немає майбутнього. Наразі місто більш-менш функціонує у питанні роботи інфраструктури, транспорту, надання комунальних послуг тощо. За цим стоїть велика робота всієї команди та партнерів. Останні два роки ми робили все можливе, щоб відновити усі сфери міста і щоб люди повірили в завтрашній день, — зазначив Олександр Ломако.
Особливу увагу під час зустрічі зосередили довкола питання, що стосується важливості реалізації реформи децентралізації та зміцненні місцевого самоврядування, потужний інститут якого є однією з умов вступу України в ЄС. Члени іноземної делегації вивчатимуть як працює міська влада у Чернігові, враховуючи відсторонення Владислава Атрошенка від виконання обов’язків міського голови, та після введення міської військової адміністрації.
— Збереження демократії — не тільки функціонування країни, а питання національної безпеки, тому що весь цивілізований світ підтримує нас як демократичну країну. Продовження цієї підтримки — питання виживання. Партнерам важливо акцентувати увагу на тому, що Україна буде членом європейської родини, але має пройти шлях становлення країни з демократією, з сильним місцевим самоврядуванням, країни, яка продовжить і завершить децентралізацію, матиме чесний суд, поважатиме свободу слова, бізнес, який сплачує податки, — говорить в.о. міського голови Чернігова і висловлює сподівання, що навіть в умовах війни в країні буде зроблено все можливе аби зберегти демократію.
Ребекка Гармс, в свою чергу, висловила зацікавленість у співпраці з містом та областю.
— Ми хочемо співпрацювати з місцевими партнерами, щоб зрозуміти, що добре функціонує з реформи децентралізації, а що ні. Як на ці процеси вплинула війна. Можливо, десь потрібно щось відновити та надати новий поштовх, можливо якісь аспекти потребують нового обміркування чи підходу. Сподіваюсь, нам вдасться зрозуміти ваш регіон і побачити, як працює система управління місцевого самоврядування та що їй заважає, які є бар’єри, а також те, як залучене до процесів громадянське суспільство.
Представників делегації також цікавило, яка допомога надходить від Німеччини, які організації допомагають Чернігову, як працює німецько-українське муніципальне партнерство.
Пресслужба Чернігівської міської ради