Понад три сотні чернігівців зібралися зранку у Центральному парку культури та відпочинку, аби взяти участь у спортивному флешмобі на підтримку гарнізону Маріуполя “Біжу за Азовсталь”. Організували пробіг на прохання дружин та родичів бійців полку “Азов”, які звернулися за цим до міського управління сім’ї, молоді та спорту й Департаменту сім’ї молоді та спорту Чернігівської ОДА.
Як розповів керівник міського управління Андрій Дериземля, це загальноукраїнська акція, яка одночасно відбулась у тих містах країни, де можливо провести подібні заходи, а також за кордоном — у Німеччині та Польщі.
“Захід цей присвячений тому, щоб ми в першу чергу не забували тих воїнів, які віддали своє життя за оборону Маріуполя. Адже вони затримали ворога та дали час, щоб зміцнити оборону наступних рубежів. А також, щоб не забувати тих “азовців”, того гарнізону, який перебуває в полоні. З Чернігова — це чотири чоловіка, що нам наразі відомо…”
Один з них — боєць полку “Азов” на позивний “Карапуз”. Його дружина Віалєтта, а також родичі інших “азовців” й звернулася до місцевої влади з проханням щодо організації флешмобу.
Дівчина сама не місцева, спеціально для цього приїхала на батьківщину свого чоловіка. Каже, про його долю наразі нічого не знає, однак такі заходи мають проводитись.
“Це зроблено не тільки для того, щоб визволити їх з полону, а просто підтримати їх вчинок, вшанувати їх пам’ять. Вони повернуться та побачать, що нас не забували. Їм там ( в полоні, — ред.) постійно тлумачать, що вони нікому не потрібні, що їх ніхто тут не чекає, держава їх здала та інше. Таким флешмобами ми повинні показувати те, що це не є правдою. Всіх чекають вдома, всі роблять все можливе і неможливе заради їхнього повернення, по-перше за все, а по-друге, для вшанування їхнього вчинку. Кожний з нас це оцінив. Якби не вони, то хтозна, щоб сталося з іншими територіями”.
Дистанція складала півтора кілометри — від Центрального парку культури та відпочинку до “Золотого берега” та назад.
Військовослужбовець Тарас, учасник акції, каже, що основна метою всього цього було “не дати забути людям”:
“Основний задум — це не дати забути людям, що є такі люди, які захищали місто-герой Маріуполь і наразі знаходяться в полоні. Цей забіг присвячений цим людям…Я маю надію, що хлопці якось побачать ці фотографії, ці хештеги…Будемо надіятися, що вони дізнаються, що про них не забули”.
Кожен учасник пробігу перед стартом отримав роздруківку з хештегом #runforAzovstal, а по завершенні заходу всі бажаючі мали можливість зробити своє фото та викласти у соцмережах з цим тегом.
Детальніше у сюжеті: