За інформацією: Суспільне Чернігів.
Гроші, які вилучили у директорки гімназії під час обшуку, та директорка Андріївської гімназії Тетяна Безлюдна. Поліція Чернігівської області
Директорка Андріївської гімназії, що на Чернігівщині, Тетяна Безлюдна зізналася у причетності до схеми ухилення від мобілізації через фіктивне працевлаштування військовозобов’язаних.
Про це стало відомо 9 липня під час розгляду апеляційної скарги адвоката Безлюдної щодо арешту її майна. Про викриття схеми стало відомо 7 липня, повідомила поліція Чернігівської області на своєму сайті. Пізніше її речниця Наталія Слабеняк у коментарі Суспільному розповіла, що досудове розслідування триває.
Будівля Андріївської гімназії. Суспільне Чернігів"Правоохоронці встановили, що учасники групи — жителі Чернігова та Чернігівського району. Вони підшукували осіб призовного віку, які за неправомірну вигоду бажали уникнути мобілізації. Їх працевлаштовували як педагогічних працівників до освітніх закладів, що надавало підстави для отримання відстрочки від призову. Організатора схеми та двох фігурантів, які безпосередньо займалися пошуком осіб призовного віку, затримано та поміщено під варту", — повідомила Слабеняк.
Журналісти Суспільного поспілкувалися з підозрюваною. Вона розповіла, що у неї арештували кошти. На запитання, чи погоджується з підозрою, відповіла наступне:
"Заперечити можна, але, якщо воно очевидне, то його не можна заперечити".
Також вона розповіла, що у колективі гімназії з’явилися троє чоловіків-учителів призовного віку.
Заступниця директорки гімназії Тетяна Панченко повідомила, що один з нових працівників, учитель фізики, почав роботу на початку 2024 року:
Заступниця директорки гімназії Тетяна Панченко. Суспільне Чернігів"Чоловіку начебто 36 років. Він має другу вищу освіту і захотів працювати у закладі. Відсутність досвіду не завадила його прийому на роботу".
Щодо затримання директорки гімназії її заступниця каже так:
"Кращого депутата і кращого директора немає в нас у громаді. А це все, що вони там знімали, й все, що вони показують, то невже люди думали, що в когось немає грошей? Хай проїдуть по наших заступниках, по всіх і порахують у них гроші".
Тетяна Безлюдна також є депутаткою Михайло-Коцюбинської селищної ради. За інформацією Суспільного з власних джерел, двоє інших фігурантів справи — теж директори освітніх закладів громади та водночас депутати.
Голова селищної ради Ніна Ворох не заперечила цього. Сказала, що наразі ці люди у відпустці. За її словами, вона не контролює процес працевлаштування у закладах освіти громади.
Голова селищної ради Ніна Ворох. Суспільне Чернігів
"Селищна голова не знає, кого вони беруть на роботу, як вони оформляють, вони за це повністю несуть відповідальність. Якщо провина цих депутатів буде доведена, то вони припинять свої повноваження", — сказала вона.
Заступниця селищної голови з питань освіти Марина Галько розповіла, що не має повноважень контролювати прийом працівників до освітніх закладів.
Заступниця селищної голови з питань освіти Марина Галько. Суспільне Чернігів"Ці повноваження у нас виконує юридична особа — відділ освіти, сім’ї, молоді, культури, спорту й туризму. Якщо є якісь негаразди чи питання, які потребують розв'язання, то чи на виконкомах, чи на сесіях, ми, звичайно, їх розглядаємо", — сказала Галько.
У відділі освіти Михайло-Коцюбинської селищної ради підтвердили, що відповідальність за прийом на роботу покладається на директорів шкіл.
Керівниця відділу освіти, сім’ї, молоді, культури, спорту й туризму Лідія Гаєвська. Суспільне Чернігів
“Відповідно до Закону "Про повну загальну середню освіту", стаття 38, заклад освіти має кадрову автономію. Відповідальність за прийом на роботу, звільнення з роботи — це компетенція директора школи”, — сказала керівниця відділу Лідія Гаєвська.
Читати ще
Читати ще
Чоловіків фіктивно працевлаштували для отримання бронювання: на Чернігівщині судитимуть працівницю ТЦК та СП
Читати ще
Поліція викрила групу людей, яка фіктивно влаштовувала військовозобов’язаних до закладів освіти для ухилення від служби