За інформацією: Суспільне Чернігів.
Купа сміття біля кладовища. Суспільне Чернігів"Якщо воно органіка, якесь листя, то перегниє і все. А от штучні квіти валяються, вінки – скільки видно, увесь рівчак цей засипаний. Цей рівчак йде до Десни. Воно все спливає, пливе в нашу річку і люди потім це все будуть пити", — розповідає Віталій.
Активіст пропонує заборонити продаж штучних квітів на рівні громади, адже в деяких громадах це вже зробили.
Активіст Віталій Кром. Суспільне Чернігів
"Є громади, які заборонили продаж штучних квітів, використання на кладовищах, і воно в інших громадах працює".
Штучні квіти на кладовищі. Суспільне Чернігів
Юрист міської ради Максим Шахунов визнає, що штучні квіти забруднюють навколишнє середовище, але, каже, місцеве самоврядування не може прийняти такого рішення.
Юрист міської ради Максим Шахунов. Суспільне Чернігів"Міська рада, по-перше, у неї відсутні повноваження їх приймати, а по-друге, у неї відсутня фізична можливість контролювати і якось впливати на те, щоб якось це рішення виконувалося. Потрібно бути передбачена законом певна відповідальність за це".
Самі жителі громади та приїжджі, які прибирають на кладовищі, про заборону штучних квітів кажуть так:
"От, бачите, живі квіти посіяли, посадили. Кожен день не ходимо, а виходить – заросло. А так поставили квіточки й вони стоять. Це якийсь малий бізнес у людей, якась копійка", — ділиться думками місцева жителька Валентина.
Місцева жителька Валентина. Суспільне Чернігів
Киянка Катерина приїхала до Новгорода-Сіверського прибратися на могилках родичів. Саджає квіти живі. Про штучні каже, що було б краще, якби їх не було.
Киянка Катерина. Суспільне Чернігів
Чернігівка Олена з нею солідарна.
"Живі потрібно, якщо хто бажає віддати шану та пом'янути".
Чернігівка Олена. Суспільне Чернігів
Єдине, що можуть зробити на рівні громади, каже юрист, вивозити це сміття на полігон.
"Новгород-Сіверська міська рада, щоб вирішити це питання, за допомогою свого комунального підприємства просто вивозить їх на майданчик відповідний для зберігання відходів".
Кладовище у Новгород-Сіверському. Суспільне Чернігів
Кладовище у Новгороді-Сіверському. Суспільне Чернігів
Віталій з цим рішенням не згоден.
"Якщо навіть його прибрати з рівчака і воно поїде на полігон, воно там буде захоронюватись зі всіма органічними відходами й воно ж так само буде потрапляти нам у ґрунтові води, тобто для наступних поколінь – це отрута".
Читати ще
Читати ще Живі квіти замість штучних: як у Козельці на Чернігівщині прикрашають могили на поминальні дні