
На початку доби 12 травня 2022 року авіація московії випустила три ракети по двом будівлям навчальних закладів у Новгороді-Сіверському. Гімназія ім. К. Ушинського та міська зош №2 перетворилися на руїни.
За кілька годин, як настане 12 травня, матимемо 4 роки від першого терористичного акту російських фашистів в Новгороді-Сіверському.
Масованим ударом по місту, яке лежіть на правому березі Десни, російські шакали відкрили смугу нищення простору з мирним населенням та цивільної інфраструктури на другому етапі московитсько-української війни від 2014 року, який розпочався 24 лютого 2022 року й триває досі.
Автором сих рядків написано чимало матеріялів про системний терор, до якого вдається ворог на Новгород-Сіверщині. Маємо потребу довести читачам існування системної спланованості в фашистських штабах засад політики випаленої війни на цій прадавній частині Української Землі. Тієї, яка від 1991 року перманентно перебувала в планах росіян щодо її духовної окупації.
І коли вчора випало передивитися півгодинне відео Суспільного телебачення(Чернігів), присвячене спомину про візит до Новгорода-Сіверського «трійки» президентів, з яких двоє є бандитами-союзниками в війні проти України, до серця прорвався оберемок негативу з приводу чергового відчуття невмирущого хуторянства. Адже в цій роботі, котра б мала виконати якусь функцію,(і дай Бог позитивну!), ми відчули, на жаль, недолугість задуму з «реанімацією» фрагментів згаданої події 2004 року.
Знов побігли екраном кадри, які занурюють новгород-сіверців в часи тотальної окупації міста презентантами держави, яка ніколи не несла в нашому напрямку добрих намірів. І дарма, що ведуча розповіді прагнула подати думки людей, які в своєму потенціялі так і не знайшли місця «крутим» висловлюванням на адресу головних «героїв» відеоролика 20-річної давнини, ( патаму, что братьямі жє билі») і не ризикнули назвати диктаторів путіна і лукашенка ЗЛОЧИНЦЯМИ, глядачі мають знати, що справжніми «дурниками» з промитими москвою мізками — були не всі! І що в Новгороді-Сіверському знаходилось місце громадянам, котрі усвідомлювали паскудство від Л. Кучма, коли той штучно «затягнув» на свою землю ворогів України. Мало того, про таке говорили, проти такого боролися і з приводу подібного писали в вільних ЗМІ. Піднімайте архіви всеукраїнської газети «Сіверщина»- і в ній ви знайдете і оцінку вчинкам президента Кучми, і поглянете на дії його оточення, в прагненнях любові до москви на Новгород-Сіверщині. Тим більше, що від 1991 року кацапи встигли не просто принести бруд своїми лаптями на стародавній Український ряст Новгород-Сіверщини, а ще й кинути в землю зерна духовної гидоти.
І все ж, саме поява на правому березі Десни очільників терористичного осередку світу власними персонами, якими виявилися не тільки путін з лукашенком, а й шобло з їхнього оточення, як той таки дмітрій мєдвєдєв- започаткувала новий етап в справі захоплення духовного простору Новгорода-Сіверського. Саме цю операцію й підтвердили наступні події. Йдеться вже не про дрібнички, а про організоване «приземлення» всілякого рівня гуманітарних десантів від ворожого ідеологічного мотлоху по свіжим слідам після перебування на Новгород-Сіверщині верхівки терористичної держави під опікою «великого кохання» Л.Кучми.
І виразним початком стане так званий «межгасударствєнний празнік» «Нєтлєннає Слово», підготовка якого сприятиме вкоріненню російської агентури, вкритої шатами літераторів під кураторством кіріла гундяєва.
У Новгороді-Сіверському так звані громадські активісти міста зустрічатимуть тут прямих агентів кремля на колесах- байкерів « ночниє волкі путіна», які на довгі роки своєю особистою «міткою» на «Замковій горі» відзначать «контроль» на просторі «дрєвнєрускава гарадка». Того, про що нагадає ведуча журналістка відео, мовляв «володимир путін здивувався, що Новгород-Сіверський є колискою твору «Слово о полку Ігоревім» і що саме з цього міста князь Ігор вирушив проти половців». Уявляєте рівень зацикленості на невігластві? То для чого повторюватись про ці абсурди?
Ну а підсумком духовної агресії стане спроба створення в Новгороді-Сіверському під егідою(що особливо давіть на мізки!) владних керівників Чернігівської області та Новгород-Сіверського району «Міжнародного історико-культурного центру «Слово о полку Ігоревім». На щастя, ці промосковської орієнтації дядьки у владі виявляться лузерами, не здатними розгорнути свою активність, а тому їхні облудні наміри похерить Революція Гідності 2014 року!
Словом, кацапи, немов упирі, лізтимуть сюди вперто, досконало вивчаючи закутки та об.єкти козацького міста та втановлюючи «мітки»!? Хіба сьогодні не є приводом замислитися, як і куди у більшості випадків атакує ворог з неба? І в цім була їхня мета. Тим більше, коли за рік до «великої екскурсії» по місцям «братьєв украінцев на родінє Кучми», першу перевірку ситуації в Україні московити здійснили на Тузлі в Азівському морі в 2003 році.
На жаль, агресивна подія з боку «братьєв» не дала аргументів Кучмі серйозно поміркувати в плані позбавлення українського політикуму від опіки росії над Україною!? Ну «не бачив він за деревами лісу»!
І тому, коли перед очима адекватних людей Новгорода-Сіверського поставала лукава та гидка картина «прівєтствія дарагіх гастєй» 27 червня 2004 року, темне тло її, навіть серед літньої днини, не могли освітлити спецслужбисти путіна, яких в ті дні в місті були сотні! Так, на землі, на дахах споруд, в парку, скверах- взагалі в різних куточках столиці Козацької сотні. І дарма, що одна з чиновниць нинішньої РДА з цього приводу скаже , що «Служба безпеки працювали з різних держав. Ми сміялися, як вони розміщувалися в нашому адмінприміщенні, як службисти ФСБ носили чорні дипломати, прив.язані до руки»- тут, мабуть, для свідомих людей більше було приводу нервувати, обурюватися та відчувати своє безсилля. Адже кацапи керували «парадом».
До речі, заради безпеки путіна, для гарантованої роботи його охоронців було знесено прекрасне приміщення спортивного комплексу з готельними кімнатами на стадіоні.
Зрозуміло, що людям, не втратившим здатність думати, зрозуміти перспективу безглуздої, примітивної та хохляцької гри «в братьєв- славян», котра йшла від президента Кучми, було не складно. На жаль, про цю сторону атмосфери, про негативні настрої частини громади щодо візиту, автори сюжету говорити не взялися. Отож і в тексті по сюжету від авторів читаємо ось таке і сумне, і дратійливе: «Очевидці тих подій розповіли нам, що тоді Путіну дуже сподобалось місто. А ще, місцеві розповіли, як у місті до останнього сподівались, що через цю симпатію до Новгорода, місто не будуть обстрілювати. Навіть приліт по ліцею в 2022 році вважали випадковістю.»
В той же час, виникає запитання: а чому на екрані не виявилося жодної людини, котра і не думала розчаровуватися, маючи в мізках чітке розуміння про відкритого ворога України, яким був путін? Не ризикнули колеги журналісти надати слово таким містянам навіть на 5 році масштабного наступу 14 річної війни? А треба було б.
Отож, на наш погляд, помилка творців матеріялу, що реанімував відеокадри з обличчям злочинців, ставших організаторами страшної війни проти України, перш за все, полягала в прагненні знайти причини виправданню історії з прибуттям диктаторів до Новгорода-Сіверського. Мовляв, вірили в слова путіна, в кохання з росією,…. А значить і оті репліки, на кштал «от коли б то знати, як вони вчинять, то….»
В той же час, сьогодні, коли триває кривава авантюра від росіян, не потрібно вишукувати слова, щоб оцінити дурість, виявлену президентом-земляком Л.Кучмою та його оточенням в постановці сцени «великої закоханості новгород-сіверців в президента путіна» на вулицях містечка зігнаними бюджетниками!?
Там не було правдивого, яке йшло від душі. Бо окрім страху там мало місце типове «хохляцтво» та «малоросійство» в душах тих, що були знекровлені атаками кацапів на свідомість містян, не встоявших мізками перед риторикою замаскованих ворогів з північного сходу.
Замість епілогу
А вночі 12 травня 2022 року московити вчинили те, що називається державним тероризмом. Перебуваючи в полоні великої злості та ненавісти до Українців, ерефія нанесла ракетні удари по новгород-сіверським навчальним закладам, перетворивши прекрасні осередки знань та виховання юних Українців на руїни.
До речі, в Новгород-Сіверщині під час Другої світової війни німецькі окупанти, які від 1941 по 1943 рік замінили своїм перебуванням в тутешніх краях совіцьку росію, цілеспрямовано не знищили жодної типової будівлі навчальних закладів. Але саме від цієї трагічної травневої ночі більшість новгород-сіверців, які не були і не є хохлами, ведуть перелік злочинів фашистської росії на своїй землі.
(світлини руїн школи №2м.Новгорода-Сіверського; взято з інтернету)
Автор: Борис Домоцький

Источник: format.cn.ua
