За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: unsplash (ілюстративне)
Ввімкнути централізоване освітлення на пішохідних переходах, або ж встановити там ліхтарі на сонячних панелях: в обласній військовій адміністрації та Чернігівській міській раді мають різне бачення щодо вирішення цієї проблеми. Нагадаємо, вуличне освітлення в Чернігові та області вимкнули після ракетних атак Росії на енергетичну інфраструктуру. Через відсутність освітлення протягом останнього місяця фіксується збільшення кількості ДТП та загиблих на дорогах області. Як ОВА та Чернігівська міська рада планують вирішувати це питання – читайте у матеріалі.
Як вимкнення освітлення вплинуло на кількість ДТП
За даними Нацполіції, через відсутність освітлення, кількість ДТП за останній місяць зросла на 23%, на дорогах загинули на 25% більше людей. Переважна більшість автопригод сталася з 16:00 до 20:00 години у містах Чернігів, Ніжин, Прилуки.
Про це написав начальник ОВА В’ячеслав Чаус у Телеграм-каналі. Своєю чергою, міський голова Чернігова Владислав Атрошенко на цій же Інтернет-платформі зазначив, що відсутність вуличного "призводить до зростання рівня злочинності, кількості смертельних ДТП та до суттєвого навантаження на правоохоронні органи".
Позиція Атрошенка
Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко. ФОТО: Суспільне Чернігів
Владислав Атрошенко звернувся до Ради оборони області розглянути це питання та обрати один із варіантів розв’язання ситуації:
- Включати освітлення 116 пішохідних переходів міста до 23:00;
- Включати освітлення 116 пішохідних переходів та кожен третій ліхтар на дорогах міста до 23;00;
- Включати освітлення 116 пішохідних переходів до 23.00 та вуличне освітлення в місті повністю, наприклад, з 17:00 до 20:00.
Будь-який з цих варіантів чи інший, який би одночасно вирішував по суті задачу економії електроенергії та озвучену вище проблему, Чернігівська міська рада технічно готова забезпечити, пише Атрошенко.
Позиція Чауса
Начальник ОВА В’ячеслав Чаус. ФОТО: Суспільне Чернігів
15 листопада начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус також у Телеграм-каналі зазначив, що спільним рішенням Нацполіції Чернігівщини та Ради оборони області доручили органам влади на місцях розглянути можливість обладнати пішохідні переходи та місця підвищеної аварійності автономним освітленням від сонячних панелей.
"Такий варіант освітлення вже кілька років успішно застосовують в області на дорогах поза межами міст. Тим більше це дуже актуально у час, коли росіяни завдають ударів по енергосистемі України – застосовані аварійні відключення по всій державі, на Чернігівщині в тому числі", – пише Чаус.
Того ж дня, 15 листопада, Владислав Атрошенко під час пресконференції сказав, що, за приблизними розрахунками, окупність цих сонячних батарей – 13-15 років, і це не враховуючи актів вандалізму та крадіжок, які відбувалися на території області.
"Більше тисячі переходів і більше 10 тисяч ліхтарів, навіть якщо 1/6 лампа, а це дві тисячі сонячних панелей. І просто викинути гроші. Що з ними буде? Ніяка поліція їх не встереже. Навряд чи витрачати світло там десь два відсотки вирішення проблеми".