За інформацією: Суспільне Чернігів.
Ігор Коленько, побратим Віталія Нещерета. Суспільне Чернігів"Це для нас більш таке рідне. Ми хотіли самим близьким колом увіковічити пам’ять нашого друга, нашого героя".
Ігор Коленько та Віталій Нещерет товаришували близько 10 років. З початком повномасштабного вторгнення долучилися до лав тероборони, потім до ЗСУ. Ігор та Віталій два роки воювали пліч-о-пліч.
"Це сталося під Макіївкою. Я тоді приїхав, а він поїхав. І так сталося, що їхню ротацію накрили з танка і він був важко поранений і він стік кров’ю. Якось звикаєш до війни, навіть не думаєш, що це буде чиясь остання поїздка чиясь, його чи моя", — розповів побратим.
Віталій Нещерет загинув 13 лютого на Донеччині. Ігор взяв на себе відповідальність повідомити про його загибель рідних. Першою про це дізналася сестра — 21-річна Ірина Божок.
"Він мені зателефонував я чула, які в нього були емоції. Він повідомив, але я не повірила".
Вже після поховання Віталія Ігор побачив у Києві мурал із зображенням військового і захотів зробити такий у пам’ять про свого побратима.
Мурал на багатоповерхівці у Ніжині. Суспільне Чернігів
Ідею Ігор запропонував близькому колу друзів, всі погодилися. Витрати на ці роботи товариші поділили між собою. Обрали дев'ятиповерхівку біля дороги, що неподалік будинку Віталія. Бо у неї є бокова стіна без вікон та балконів.
"Взяли дозвіл від мешканців будинку, потім міська рада нам посприяла. І так створюється наш мурал. Не одна людина не відмовила і не сказала, що я не хочу бачити загиблого воїна, щоб його зобразили".
Над муралом працює київський художник Євгеній Гладенко. Він каже: на створення зображення пішло понад десять відер фарби, 300 балончиків та три тижні часу. За словами Євгенія, труднощів у роботі додає погода.
Євгеній Гладенко, художник. Суспільне Чернігів"Це робота на висоті. І там бувають різні моменти: вітер, дощ, сонце. У мене така технологія, вони будуть висіти багато років. Я вважаю, 20 мінімум".
Для муралу вибрали одне з перших фото Віталія у військовій формі, розповідає його сестра Ірина. Дівчина каже: Віталію подобалася військова справа.
Віталій Нещерет. Фото сестри Віталія Нещерета Ірини Божок"Він завжди писав, що в нього все добре. В нього все нормально, ніколи він не жалівся. Він був мужнім. Ніколи не казав, що йому щось не подобається, або йому важко", — розповіла Ірина Божок.
Офіційного відкриття муралу в Ніжині не буде. Ігор розповідає, що робили це в першу чергу для Віталія та його близьких. До завершення роботи залишилося кілька днів. Окрім зображення самого військового, на муралі буде вказано його ім’я та прізвище, дати народження та смерті. І напис: “Герої серед нас”.
Читати ще
Читати ще 26 орденів і медаль: у Чернігові родинам загиблих військових вручили державні нагороди