За інформацією: Суспільне Чернігів.
Кімната в гаражі в якому живе Ганна з родиною. Суспільне Чернігів
Чоловік Ганни був сліпий та мав першу групу інвалідності.
"Він був не оптимістом, усе сприймав, як є. У мене ж зовсім інший характер. Не зміг цього всього витримати, тому й помер. 64 роки всього, хіба це вік", — пригадує жінка.
Жителька Новгорода-Сіверського Ганна Горбач. Суспільне Чернігів
Про те, що будинок згорів, жінка дізналась телефоном.
"Всі були комунікації, всі зручності, вся техніка, меблі – все, що потрібно для життя нормальної людини. Не тільки одного, а сім’ї. Нас тут жило дуже багато людей".
Згорілий будинок Ганни Горбач. Суспільне Чернігів
В той час вона була на заробітках у столиці, там доглядала за маломобільними людьми. Працювати, згадує, мусила, бо за рік до пожежі померла її дочка, яка мала онкозахворювання.
"Я мусила їхати заробляти гроші, щоб відпрацювати ці борги. Приблизно за рік, який вона хворіла, з діагностикою, з усім – у нас пішло понад 100 тисяч (гривень, — ред.). 60 тисяч у нас було своїх грошей – пенсії, зарплата, допомогли родичі, а 40 тисяч боргів набралося".
Згорілий будинок поступово розібрали, його залишками опалювали гараж. Уцілили тільки дві ванни, які тепер лежать на подвір'ї.
"Наливаємо воду влітку, зимою ми не миті. Те, що основне, помили – голову ноги. У тазиках".
Згорілий будинок в Новгороді-Сіверському. Суспільне Чернігів
Початок повномасштабного вторгнення Ганна зустріла у Чернігові.
"Я якраз у сестри жила і була на Бобровиці, під цими бомбами страшними. Те, що з полицею ходжу, – це мені так Чернігів дав, оці бомби, воно на нерви дало і я зовсім впала на ноги".
Наразі, розповіла жінка, дохід родини – це дві пенсії з інвалідності: її та синова. Після пожежі, каже Ганна, отримали вісім тисяч гривень допомоги від міської ради. Від районної військової адміністрації родині пропонували житло у селах з можливістю майбутнього викупу.
Гараж в якому живе Ганна з родиною. Суспільне Чернігів"Наприклад, у Кіровому (нині Троїцьке, — ред.), по трасі, там два будиночки. За один тоді просили три тисячі доларів, за другий – півтори. А у нас таких грошей нема. А в Комані сказали «Ось поживіть, тут треба зробити піч, в іншому будинку треба зробити опалення». Ми хотіли спочатку піти на квартиру кудись, але хлопці мої, особливо внучок: «Бабусю, я нікуди не піду. Я тут народився і виріс, я хочу тут жити. Я зможу побудувати»".
Жінка звернулась за допомогою до благодійної організації БФ"Рокада".
"Уже після смерті дідуся приїжджали, подивились тут усе, фотографували. Сказали, чекайте на результат".
Пічка в гаражі де живе Ганна з родиною. Суспільне Чернігів
Як розповіла Суспільному соціальна працівниця БФ "Рокада" Олена Данилець:
"На сьогодні їй погоджено закупівля побутової техніки, а саме — плити електричної з духовкою і холодильника".
Читати ще
Читати ще
Виплати компенсацій на відбудову знищених об’єктів, що були «на паузі», відновили: яка ситуація на Чернігівщині