Редактори, професори, кондитери, викладачі…, а нині – воїни окремого батальйону оперативного командування «Північ». Його можна вважати добровольчим, бо сформувався з тих, хто свідомо сам прийшов боронити рідну землю від російського окупанта.
Серед таких захисників – офіцер запасу, чернігівець, театральний редактор Дмитро. До великої війни писав п’єси, у війську – заступник командира роти з морально-психологічного забезпечення.
У складі свого підрозділу виконував бойові задання у напрямку села Новоселівка, на околицях Чернігова. Не зважаючи на постійні мінометні, артилерійські обстріли та авіанальоти, позиції були утримані, а росіяни втратили не одну одиницю техніки. Його побратими воювали і під Количівкою. Каже, було кілька серйозних боїв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оборонці Чернігова: власник СТО Дмитро
«Редактори, професори, кондитери, викладачі…Кого у нас тільки нема. Але у людей є натхнення здобувати нові навички. У нас багато учасників АТО, вони навчають, діляться цінними порадами», – розповідає Дмитро.
«Після боїв хлопці адаптуються. Адаптуються успішно. Водночас тренуються та продовжують виконувати визначені завдання. Бойовий дух – на належному рівні, усі – добре мотивовані», – так оцінює стан особового складу офіцер. А ще додає, що за виконані бойові завдання уже дехто нагороджений державними нагородами, інші – представлені до них. Знає, що багато хто їх точно заслужив.
Як корінний чернігівець Дмитро про руйнування рідного міста каже наступне:
«Фактично, що ці звірі зробили з Черніговом, є закономірним наслідком загальнонародного виправдання у цій тиранії. Вони вважають, що без цієї тиранії імперія зла розпадеться. Можливо, там є якісь дисиденти, якась інтелігенція, але їх впливу ми не бачимо… Що стосується Чернігова, це тисячолітнє місто, яке має славну історію оборони, це полкове місто, яке пам’ятає Мазепу, Лизогубів та інших. І ось ці традиції, все, шо прийшло від діда-прадіда і забезпечило вдало оборону попри втрати».
Військовий упевнений, що Чернігів відбудується, і ми побачимо місто прекрасним.
–
Джерело: ОК «Північ»