За інформацією: Суспільне Чернігів.
Писанкарка Раїса Левдик. Суспільне Чернігів"Червону писанку дівчина, яка на виданні, повинна подарувати своєму коханому. Жіночки, у яких не було дітей, писали писанки й роздавали дітям. Писанки пишуться до Трійці і їх можна дарувати", — розповіла жінка.
Вона навчає технікам писанкарства, які притаманні для Чернігівщини, Сумщини та Лемківщини.
"Я третього покоління лемка. Мою маму переселили з Польщі у 1944 році".
За сусіднім столом проводять майстер-класи з писанкарства представниці сіл Новгород-Сіверського району. Галина Зівако з односелицями зберегли понад сто схем розпису великодніх яєць, які використовували у Кудлаївці. Жінка каже, що пишуть ті схеми, які були ще в їхніх бабусь.
Писанкарка Галина Зівако. Суспільне Чернігів
Наталія Подковка розписує технікою, притаманною для Стахорщини. Каже, температура в укритті, де проводять виставку, для розпису занизька.
Писанкарка Наталія Подковка. Суспільне Чернігів"Чим стахорські писанки відрізняються від кудлаївських? Тим що кудлаївські пишуться і холодним воском, а стахорські тільки кип’яченим".
Процес розпису писанки. Суспільне Чернігів
Після того, як нанесла малюнок воском писанкарка Раїса кладе яйце у барвник. Поверх першого шару фарби воском наноситься ще один візерунок – ця писанка вийде різнобарвною.
Писанкарка Раїса Левдик показує технологію розписування писанок. Суспільне Чернігів
"Писала писанку матуся моя, пишу я, бабуся писала, племінники у мене пишуть і онука пише — так що п’ять колін уже пишуть писанки".
Майстриня каже, що писанку можна з’їсти або зберегти на пам’ять.
Писанки, які розписали у Новгороді-Сіверському під час майстер-класу. Суспільне Чернігів"Якщо подарували й сподобалось, я, якщо ще й душа лежить до людини, то писанки зберігаю вдома – у серванті. У мене там є писанки, яким по 20 років".
На виставці, крім писанок, представлені інші великодні прикраси, зроблені жителями Новгород-Сіверщини. Серед відвідувачів — Тетяна Власенко, яка сьогодні створила свою першу писанку.
Тетяна Власенко. Суспільне Чернігів
"Дуже люблю такі речі, дуже цікаво було спробувати, ніколи не пробувала, прийду додому і зроблю".
Організаторка заходу Ольга Луговська каже, що до великодніх свят хотілося зробити щось приємне людям.
Організаторка заходу Ольга Луговська. Суспільне Чернігів
"Вирішили, що у нас є така можливість показати саме писанки у їхньому різнобарв’ї. Особливо до того підштовхнуло те, коли я дізналась, що українське писанкарство стало елементом нематеріальної спадщини нашої планети, це сталось третього листопада минулого року".
Читати ще
Читати ще
Котяча лапка, квітка та грабельки: як жителі Сосниці, що на Чернігівщині продовжують традиції писанкарства