За інформацією: Суспільне Чернігів.
Станція переробки будівельних відходів у Чернігові від ПРООН. Чернігівська міська рада
У Чернігові почала працювати станція переробки будівельних відходів. Її для КП "АТП-2528" передали в рамках Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) за підтримки міжнародних донорів. Наразі за допомогою станції комунальники подрібнюють великі залишки бетонних стін, стовпів, бордюрів та асфальту, які звозили на полігон після руйнувань, спричинених війною, та які зберігалися на полігоні ще до 2022 року.
Про це Суспільному розповів менеджер зі зв'язків з громадськістю КП "АТП-2528" Владислав Савенок.
За його словами, відповідне обладнання місто отримало у кінці серпня 2024 року. Однак перш ніж станція запрацювала, треба було пройти кілька підготовчих етапів.
"По-перше, фахівці КП "АТП-2528" пройшли необхідне навчання. Ми їздили в Бучу і дивилися, як там працює така станція, і якої техніки нам не вистачає, щоб обладнання працювало на повну потужність. По-друге, треба було підготувати майданчик. Це така площадка, залита бетоном для того, щоб відповідно до норм відходи не потрапляли у землю. Також ми закупили екіпіровку, якої потребують працівники, що працюють з такими відходами. І необхідно було провести попередні випробування. До того ж роботи не виконивали, коли був сніг. Тому все це і затяглось у часі", — пояснив Владислав Савенок.
За його словами, поки що станція переробки будівельних матеріалів працює в тестовому режимі.
"Наразі перероблюють нешкідливі відходи. Коли цей етап закінчиться, будемо розбиратися з іншими відходами".
Наразі ж подрібнені будівельні відходи, які отримують в результаті роботи станції, використовують для підсипання доріг на полігоні.
За інформацією пресслужби Чернігівської міської ради, окрім Чернігова, подібні станції отримали Буча, Миколаїв та Харків – міста, що найбільше постраждали від бойових дій.
Також ПРООН організувала навчання для працівників комунальних служб, щоб вони могли ефективно використовувати новітнє обладнання.
В. о. керівника полігону знешкодження твердих побутових відходів КП "АТП-2528" Антон Ромашко зазначив:
"У нас накопичилося багато такого сміття ще з часу відкриття полігону, і ми не знали, що з ним робити. Воно збиралося ще з 60-х років. Тепер ми зможемо його переробити та використовувати отриманий матеріал для підсипання доріг до робочих карт полігону".
Про те, куди везуть сміття із розбомблених будинків у Чернігові, Суспільне розповідало у жовтні 2022 року:
Читати ще
Читати ще
В рамках ПРООН Чернігову передали сім сміттєвозів за 34 мільйони гривень, які профінансувала Японія