За інформацією: Суспільне Чернігів.

Ангеліна Литвинова. ФОТО: Суспільне Чернігів
Раніше батьки заводили дітей в клас. Тепер їх далі холу не пускають.
"Спочатку, може, і не зручно, а потім всі звикають – зручно. Багато моїх знайомих, які знаходяться у великих містах – там це дуже давно є", – каже Олександра, мама першокласника.

Олександра – мама першокласника. ФОТО: Суспільне Чернігів
Вчителька початкових класів Катерина Ігнатова говорить:
"Спочатку вони боялися, зараз, ви бачите – посмішки батьків. Бачите, що діти стали більш дисциплінованими, самостійними, організованими".

Вчителька початкових класів Катерина Ігнатова. ФОТО: Суспільне Чернігів
Також раніше батьки могли самі забирати дитину з бомбосховища після тривоги, тепер дітей виводять вчитель та поліцейський.
"Підходять до укриття, вчитель виводить їм дитину. І ви розумієте враження батьків, які бачать, що їх дитина вже з портфельчиком, одягнена. Вони на руки взяли, розцілували і кажуть, боже, ти сам одягнувся, сам портфельчик одягнув і ти вже готовий, я тебе забираю. Вражені, що діти вже привчені до самообслуговування", – розповідає заступниця директора з навчально-виховної роботи Олена Литвяк.

Заступниця директора Олена Литвяк. ФОТО: Суспільне Чернігів
Ангеліна – капітан поліції. Служить уже 5 років. До цього, каже, її робота у відділку, була здебільшого паперова. Щоб працювати в школі, пройшла п’ятиденний курс навчання.
"Запропонували – я згодилась. Чому не спробувати щось нове?", – каже Ангеліна.
Тепер основне робоче місце капітана поліції – шкільний коридор.
"Я вперше спокійно спала"
Директорка Новгород-Сіверського ліцею №1 Віра Мокрякова говорить:
"Особливо в таких умовах, коли ми прифронтова зона, ми – зона можливих бойових дій, менше 40 кілометрів до кордону… І тому поява отут поліцейського – я знаю контроль встановлено: вночі у мене сторож – ніхто не зайде, вдень – поліцейський постійно знаходиться на посту. Я вперше спокійно спала".

Директорка Новгород-Сіверського ліцею №1 Віра Мокрякова. ФОТО: Суспільне Чернігів
За необхідності офіцер може перевірити відвідувачів за допомогою металодетектора.
Поки фінансує держава, у майбутньому – передбачають зміни
Проєкт офіцер освітньої безпеки запроваджений у дев'яти прикордонних областях. На території Чернігівської області офіцери працюють у 65 закладах освіти.
"Визначено заклади освіти, наближені до зони ризику, тобто до зони бойових дій та кордону – це такі громади як Новгород-Сіверська, Корюківська, Чернігівський район та місто Чернігів", – пояснює Сергій Дерев'янко.

Заступник начальника поліції охорони Чернігівської області Сергій Дерев’янко. ФОТО: Суспільне Чернігів
З його слів, до кінця навчального року в школах працюватимуть поліцейські – їх роботу фінансує держава. У майбутньому передбачається, що офіцерів служби освітньої безпеки набиратимуть з цивільних осіб, які пройдуть відповідне навчання, а зарплати їм платитимуть громади або заклади освіти.
"Ми можемо запевнити батьків, що ніяких витрат на даний проєкт вони не несуть", — каже Сергій Дерев'янко.
