Стекйкінгом кличуть один з популярних засобів заробітку на криптовалютах, що дозволяє користувачам отримувати пасивний прибуток. Це, механізм консенсусів, що забезпечує безпечне зберігання та блокування коштів на рахунках у певних мережах блокчейн. В обмін на це, стейкери мають змогу отримувати нові монети або комісійні виплати.
Сьогодні, існує безліч цифрових додатків, які підтримують подібний засіб заробітку. Зокрема, серед них є такі популярні осередки, як Ефіріум, Кардано, Полкадот тощо. При цьому, кожна мережа має індивідуальні умови використання, тому перед її застосуванням, потрібне все ретельно вивчити. А, заробити на купівлю монет допоможе список легальних БК, який пропонує компанії з кращими умовами ставок на спорт в Україні.
Про різновиди стейкінгу та його переваги
Простіше за все стейкати “крипту” на криптобіржах, але потрібно обрати надійного партнера в цій галузі. Також, треба розуміти, що подібний заробіток може бути різним. Тому, ось кілька популярних видів стейкінгу:
- Поширена форма заробітку — це Proof of Stake, за якої учасники мають змогу самі створювати блоки та перевіряти перекази, блокуючи певну кількість монет;
- Мастерноди — осередки системи блокчейн, які виконують якусь додаткову функцію. Для участі та винагород треба мати конкретний обсяг токенів;
- Делегована участь третіх осіб у механізмі консенсусу, або DPoS;
- Стейкінг ліквідності на деяких сайтах із централізованим фінансуванням;
- Розташування 2-3 токенів для отримання стимулу від DeFi-платформ.
Обравши одну з форм стекінгу, люди матимуть змогу швидко розібратися в усіх його нюансах. Але, серед загальних переваг такого заробітку цифрових активів знаходиться легкість. Дійсно, всі операції здійснюються зручніше й легше, ніж, наприклад, у майнингу. До того ж сюди не потрібно мати значного капіталу для входу. І насамкінець сьогодні дуже багато проєктів, у яких можна знайти приємні для себе умови.
Вибираємо платформу для стейкінгу
Перше, на що треба звернути увагу, це різна вигода по активах, які пропонують проєкти зі стейкінгом. Тут, порада може бути лише одна — людям потрібно обирати платформу під власні запити та побажання. Другий фактор — це гнучкість заробітку, який також залежить від особистих переваг. Тому що, є сайти, які дають змогу обрати самостійно, як і коли депонувати токени, а інші — пропонують мінімальний або фіксований час утримання.
Також, варто вивчити умови платформ щодо комісійних зборів. Вони можуть стягуватися за стейкінг, депозити, виведення або торгові угоди. Не зайвим буде перевірити, які засоби захисту використовує мережа. Тобто, на часі будуть такі моменти, як страхування внесків або холодне зберігання.
Інвестори іноді звикли використовувати різні інструменти для отримання винагород. Тому, слушно якщо проєкт буде підтримувати додаткові функції. Наприклад, це може бути спотова або маржинальна торгівля, але це більш для трейдерів. Також, це можуть бути різні варіанти депозитних вкладів з нарахуванням відсотків.