Весна несе нові виклики та звичні сільськогосподарські турботи. Між тим, побутує думка, що городництво в нинішніх умовах – невигідне, що дешевше купити овочі на базарі. Бо якщо заплатити за оранку, добрива, насіння та забезпечити подальший догляд за культурами, то врожай може обійтися суттєво дорожче. Звісно, вартість власної тяжкої фізичної праці українці рахувати не звикли.
Та хоч би як було, а город для українців – не просто годувальник, а ціла філософія. Є навіть люди, які очікують на таку працю з нетерпінням.
Нині якраз сезон оранки, тож вирішили з’ясувати її вартість і не тільки.
Олександр Артюшенко, староста Тур’янського старостинського округу
Цьогоріч, слава Богу, все без змін. Оранка почалася вчасно. Вологи, порівняно з попереднім роком, не дуже багато. Тому люди цьогоріч орють і на тих ділянках, які торік ще не можна було орати. Вартість оранки в нас – 60 гривень за сотку. Торік коштувало так само: 55-60 гривень за сотку. І люди всі задоволені, ніхто не обурюється, бо всі розуміють ситуацію, що пальне коштує дорого.
Хто повиорював, то посівна на овес і на яру пшеницю вже пройшла. Люди вже посіяли. І картоплею городи вже позасаджували. Тож із городами, слава Богу, ситуація більш-менш.
Єдине, що морози підкачали, бо в людей виноград померз, в декого яблуньки чи абрикоси попримерзали.
Загальна тенденція така, що площа засаджуваних ділянок зменшується. Я думаю, що це і війна вплинула. Бо на прикордонні люди з острахом до усього ставляться. Зокрема, люди почали менше тримати худоби. Корів у нас поменшало. І свиней наче трішки також поменшало. То, відповідно, люди менше саджають картоплі і буряка на корм худобі.
Раніше надлишки картоплі можна було продати, а нині попиту на картоплю немає. То дійсно можна сказати, що площі, які засаджують і засівають, зменшилися.
.