Мешканка Чернігова Марина Антішко за освітою – педагог. Ще 10 років тому почала займатися рукоділлям. Хобі переросло в професію. Тепер жінка – арт-терапевт і допомагає людям вирішувати життєві проблеми через творчість.
Увесь шлях починався зі звичайного рукоділля. Ще коли пані Марина була вагітна першою дитиною, то зламала ногу. Строк був 17 тижнів і ходити сходами їй стало досить важко, тому майбутня мама була вимушена два місяці сидіти вдома сама. Це негативно впливало на психіку. Аби відволіктися, пані Марина витягла недов’язаний светр і почала його доробляти. Також вона малювала, займалась оригамі. Якось зробила ляльку-мотанку. За її словами, саме творчість допомогла впоратися зі стресом і уникнути депресії.
«Навіть коли народилась дитина, я це все не покинула. Активно плела, навіть мала замовлення, досліджувала ляльки-мотанки, вчилася в майстрині, відвідала майстер-клас. І от саме тема ляльок мене дуже захопила, я побачила, як це допомагає в самопізнанні. Адже мотанка – це як образ себе», – зазначила пані Марина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ексклюзивний хенд-мейд і вірші: стиль життя творчої сіверянки
Наразі жінка пройшла навчання на цю тему, наразі вона є спікером міжнародної конференції з лялькотерапії та сертифікованим професіоналом.
«Арт-терапія – це найбільш м´який спосіб психотерапії. Я працюю з людьми, коли вони мають запити з самореалізації, з пошуку себе тощо. Вона допомагає пережити стресові ситуації. Також я працюю у напрямку арт-коучінгу, де ми ставимо цілі, шукаємо ресурси. Насправді творчість – це дуже дієвий метод самопізнання та внутрішнього пошуку себе, тому що у цьому процесі людина може розслабитись і триває активна робота через підсвідомість», – пояснює Марина Антішко.
Вона каже, що дуже давно використовує у своїй арт-терапії ляльку-мотанку, адже коли людина працює з нею, то насправді вона виконує роботу над собою в кожному конкретному запиті.
«Є спеціальні технології, як можна проводити діагностику за допомогою таких ляльок. У процесі відбувається і психокорекція. З ними можна працювати на тему фінансів, материнства, вагітності, взаємовідносин із дітьми та чоловіками, постановкою цілей. Спектр необмежений», – розповідає пані Марина.
За її словами, вже є чимало позитивних результатів у тих, хто пройшов її лялькотерапію.
Жінка розповідає, що саме завдяки лялькам-мотанкам у прадавні часи людям вдавалося налагоджувати своє життя. Адже їх створювали насамперед для того, аби допомогти собі.
«Тобто людина брала якісь шматочки тканини від святкових речей або тих, що наповнені позитивною енергетикою, і налагоджувала своє життя за допомогою ляльки, створюючи образ щасливої, багатої, успішної себе. Все залежало від того, чого жінка прагне. Тому дуже хочеться, аби люди розуміли сенс наших світлих ляльок і знали, що є такий метод терапії», – наголошує майстриня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тест на людяність: особливі діти Чернігова потребують вашої допомоги (Відео)
У своїй арт-терапії вона також використовує метафоричні карти.
«За допомогою них людина може дивитися на певний образ, а в цей час її підсвідомість чіпляється за те, що для неї актуальне. І через певну картинку можна продивитися моменти, які сховані у підсвідомості», – пояснює Марина Антішко.
Терапевт застосовує і мандали з ниток. Сам процес плетіння допомагає людині розслабитись і побачити своє підсвідоме. Вони добре знімають стреси та життєве напруження.
«Також можна працювати із запитами, оскільки мандала – це як спіраль. Тобто такий безпечний простір. Наприклад, коли я була вагітна вдруге і кілька разів потрапляла до лікарні на збереження, то всі свої стресові переживання проплітала через мандалу. Їх можна ще малювати та розмальовувати. З ними я працюю вже років 6-7 і мені це дуже подобається», – ділиться пані Марина.
Вона проводить терапію виключно з жінками, дівчатами-підлітками та мамами, оскільки цей напрям найбільш близький Марині Антішко.
Займається і виготовленням натуральних свічок з ефірними оліями. Спершу робила для себе і власних майстер-класів, а далі вже почали замовляти інші люди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Особлива терапія: волонтери влаштували оригінальне дитяче свято (Фото)
Зараз Марина Антішко виховує трьох дітей. Вона багато подорожує, організовуючи поїздки для жінок. Нещодавно побували в Карпатах. Усюди бере дітей із собою. Каже, що вони залюбки до цього долучаються.
«Якщо правильно все розуміти, то не мама має пристосовуватися до дітей, а вони – до мами. Їм це прекрасно вдається. Звісно, коли в малечі ріжуться зуби, то тут уже ти відкладаєш свої справи. Треба правильно розставляти пріоритети», – впевнена активна жінка.
Наразі Марина Антішко працює над реалізацією проєкту, в рамках якого вона ділитиметься власними знаннями з сакральної творчості. Арт-терапевт прагне зробити навчальний курс для жінок, аби вони також могли застосовувати у своєму житті ті методи та способи, що перевірені на власному досвіді пані Марини та її клієнтів. Скоріше за все, цей курс проходитиме у форматі живих зустрічей та онлайн.
–