Сучасні смартфони мають певний імунітет до небезпечного програмного забезпечення та з роками все ефективніше дають йому відсіч, проте все ж не є захищеними на 100%. Якщо раптом ви стали помічати, що смартфон значно гірше справляється з роботою або дуже довго виконує команди, то однією з можливих причин може бути саме вірус, а зовсім не його поважний вік.
Де може ховатися небезпека?
Частіше за все віруси потрапляють у смартфон з допомогою встановлення шкідливого програмного забезпечення. Девайс може попередити користувача про невідомість походження того чи іншого ПО, проте трапляється і так, що хакери маскують такі програми під популярні або ж зовсім нові додатки, користуючись увагою до них. Нерідко джерелами вірусів стають і сумнівні сайти, саме тому, наприклад, у галузі азартних ігор не перше місце завжди ставиться безпека користувача та піклування про захищеність його особистих даних. Один з прикладів — ВІП Казино, що використовує надійні та сучасні методи шифрування.
Зрозуміти, чи уражений гаджет вірусом, допоможуть декілька простих спостережень:
- Телефон швидше розряджається або перегрівається;
- Раптове відчутне зменшення пам’яті;
- Зміна налаштувань;
- Спливаючі вікна;
- Уповільнення роботи.
Звичайно, що пояснення в деяких випадках можуть бути й іншими, проте не зайвим буде за такого розвитку подій уважніше обстежити свій девайс на предмет стороннього ПО, яке іноді може бути навіть нічим не приховане.
Наприклад, користувач може помітити додатки, які він не встановлював або ж невідомі програми, які працюють у фоновому режимі, споживаючи ресурси. Фахівці радять звертати увагу на налаштування смартфона — контролювати роботу додатків, вчасно блокувати зайві застосунки та процеси та обмежувати доступ програм до особистих даних.
Профілактичні та запобіжні дії
Порада встановити антивірус сьогодні виглядає застарілою та необов’язковою. Сучасні гаджети не вимагають суворого дотримання цього правила, проте і він зайвим не буде. Щоправда, тоді до вибору антивірусу слід ставитися вкрай уважно, адже саме таке програмне забезпечення є ідеальним для того, щоб замаскувати під нього шкідливе ПО.
Не зайвим буде також і контроль та дотримання “чистоти” браузеру мобільного телефона, адже зазвичай семі він стає найбільшим провідником небажаних програм та кодів. Досить ефективним інструментом є очищування кешу, що допоможе не лише позбутися шкідливого ПО, а й добре розвантажити пам’ять смартфона.
Найбільш радикальним способом є повернення телефону до заводських налаштувань, але ви маєте розуміти, що це призведе до повного скидання всіх налаштувань та видалення даних. Сучасні смартфони дозволяють робити резервні копії даних та відновлювати вміст, але ж якщо, наприклад, серед ваших встановлених додатків був шкідливий, то разом з ним після відновлення в телефон повернеться і вірус!
Все ж найефективнішим інструментом буде ваша уважність — необхідно користуватися лише перевіреним програмним забезпеченням та не встановлювати додатки від сумнівних виробників хоча б через сумніви у їх захищеності.