За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
Врятувати життя до приїзду швидкої. Перший в громадському місті автоматичний дефібрилятор в Чернігові встановлено на залізничному вокзалі. Розмістити такі прилади й в інших місцях, де буває багато людей, планують активісти організації "РеаніМісто Чернігів". Навіщо потрібен дефібрилятор, хто як може ним скористатися, щоб допомогти людині під час зупинки серця – розповідаємо далі.
Компанія "Укрзалізниця" отримала автоматичні зовнішні дефібрилятори від Товариства Червоного Хреста. Бойовий медик, представник організації "РеаніМісто Чернігів" Данило Пастушенко каже: наявність у громадському місці дефібрилятора може врятувати життя людині до приїзду швидкої.
"Якщо вчасно дати людині розряд, то висока ймовірність того, що людина перейде зі стану клінічної смерті в стан важкий, але людина буде живою. У метро встановлені ці дефібрилятори вже два роки, всього успішних реанімацій було сім. Сім врятованих життів. Це були не медики".
Данило Пастушенко. ФОТО: Суспільне Чернігів
У Чернігові встановили перший автоматичний дефібрилятор в громадському місті. ФОТО: Суспільне Чернігів
Після увімкнення дефібрилятор дає голосові вказівки. Якщо людина розгубилася й не виконала якусь дію, він повторює команду кілька разів до її виконання.
"Є дві кнопки "розряд" і "увімкнути". Натискаємо увімкнути й слухаємо голосові підказки", – розповів Данило.
Врятувати людині життя до приїзду швидкої: на залізничному вокзалі в Чернігові встановлено дефібрилятор. ФОТО: Суспільне Чернігів
З його слів, прилад абсолютно безпечний. Якщо електроди під’єднати до людини, яка не потребує реанімаційних заходів, дефібрилятор на неї не спрацює. Як саме кріпити електроди – вказано на малюнку.
Як кріпити електроди. ФОТО: Суспільне Чернігів
Дефібрилятор. ФОТО: Суспільне Чернігів
Наявність дефібрилятора – це шанс врятувати людину якнайшвидше, каже завідувачка телеметричного відділу центру екстреної медичної допомоги Олена Приходько. Проте той, хто буде ним користуватися повинен мати навички з надання першої медичної допомоги, інакше проведе дефібриляцію неефективно.
"Крім того, треба знати заходи безпеки. Пацієнт не повинен знаходитися в калюжі, на вологій підлозі, він не має бути у вологому одязі, тобто його треба витерти, вологий одяг зняти, перенести на сухе приміщення. Постраждала людина не повинна торкатися якихось металевих предметів й інших матеріалів, які проводять електричний струм".
Олена Приходько. ФОТО: Суспільне Чернігів
Організація "РеаніМісто Чернігів" подавала проєкт із встановлення дефібриляторів у громадських місцях на бюджет участі. Визначили три точки розміщення приладів.
"Це міська рада або молодіжний центр, тому що територіально це центр міста і велике скупчення людей. ЦНАП на проспекті Левка Лук'яненка, оскільки там дуже часто люди похилого віку, і це комунальна установа, де можна розмістити дефібрилятор в спальному районі. І центральний ринок. Велике скупчення людей, доїзд швидкої майже неможливий в глибину", – розповів Данило Пастушенко.
Проєкт не пройшов, тому нині знаходять дефібрилятори своїми силами, щоб все ж розмістити їх у цих закладах. Також готові навчати людей ними користуватися.
Детальніше дивіться у сюжеті: