Реклама: [email protected]
Сегодня: 04/02/2026
PRAVDA.cn.ua
  • Новости
  • Работа
  • Погода
  • Веб-камеры
  • Карта города
  • Пробки онлайн
  • Еще
    • Карта воздушных тревог в Украине
    • Карта боевых действий «Deep State»
    • Поздравления
PRAVDA.cn.ua

Главная / Новости Чернигова

У Чернігова офіційно з’явилося місто-побратим

Челайн
06:33 - 21/06/2022
Новости Чернигова

Чернігів та Жешув (Ряшів) — відтепер міста-партнери. Відповідний Договір вже підписав президент польського міста Конрад Фійолек, далі Угоду передадуть очільнику Чернігова Владиславу Атрошенку і він також засвідчить цей документ.

20 червня відбулася сесія міської ради польського Жешува, де депутати одноголосно уповноважили свого президента Конрада Фійолека на укладання цієї угоди від імені всієї громади.  Участь у засіданні, за допомогою відеозв’язку, також взяв очільник Чернігова Владислав Атрошенко. Він виступив із промовою, звертаючись до присутніх депутатів та всього народу, подякував за надійне плече, яке підставила Польща Україні у цій війні, і наголосив на важливості співпраці між Черніговом та Жешувом.

Далі депутати муніципалітету Жешува одноголосно проголосували за надання повноважень президенту підписати Договір із Черніговом.  Зазначимо, що 31 травня на засіданні сесії міської ради Чернігова обранці уповноважили на відповідні дії і Владислава Атрошенка.

Після чого Конрад Фійолен видалився із сесійної зали для підписання договору, який передадуть міському голові Чернігова, аби він також засвідчив цю угоду.

Також було урочисто відкрито барельєф гербу Чернігова на ратуші Жешува, де розміщені й інші зображення гербів міст-побратимів.

— Я хочу подякувати депутатам за щойно прийняте рішення, де ви уповноважили шановного президента Конрада Фійолека на підписання Угоди про партнерство з містом Черніговом. Я дуже шкодую, що мене немає серед вас у цій залі, але моє серце з вами, — привітав рішення польських колег Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. 

Президент Жешува Конрад Фійолек натомість подякував за нашу боротьбу із російським агресором і запевнив, що вони зроблять все від них залежне, аби допомоги Україні і Чернігову.

— Ми підписали дуже символічний договір між Містом-героєм та Містом-рятівником. На нас справив велике враження ваш героїзм і дуже вам вдячні за те, що б’єтеся за нашу свободу. Ми зробимо все для того, аби допомогти вам у відбудові нового кращого міста,  — сказав президент міста Жешув Конрад Фійолек.

Зауважимо, що була збережена вся протокольна частина стосовно підписання Договору про партнерство між містами. Її не змінювали навіть у зв’язку з відсутністю Владислава Атрошенка, якому 19 червня не дозволили перетнути державний кордон України і він, відповідно, не зміг виїхати у відрядження для підписання цього Договору особисто. Чернігівський міський голова назвав таке рішення “перешкоджанням його професійної діяльності на користь Чернігова”.

— Іде війна, я достатньо прокоментував цю ситуацію. Зазначу, що мною буде написано два листа: лист на керівника держприкордонслужби та відкритий лист на президента України. Це будуть відкриті листі, ви їх будете бачити на моїй сторінці у Фейсбуці, — прокоментував Владислав Атрошенко. 

Чернігівська делегація не змогла здійснити робочий візит до Жешува

Чернігівська делегація мала працювати у польському Жешуві протягом двох робочих днів. Цей візит обидві сторони готували протягом кількох тижнів, узгоджуючи план заходів, який був розписаний погодинно.

Крім підписання Договору були заплановані візити на комунальні підприємства Жешува, які працюють у сфері водопостачання та водовідведення, розділення та переробки побутових відходів, транспорту та зв’язку.

Візит був важливим для міста та всієї громади і передбачав конкретні для нас результати вже сьогодні. Чернігівська делегація мала ввести в курс справ приймаючу сторону стосовно руйнувань Чернігова та першочергової допомоги, якої він потребує, а також обговорити залучення досвіду польського Жешува для будівництва того ж сміттєпереробного заводу, модернізації сфери громадських перевезень.

— Я особисто не звик просити, це для мене така неприродня позиція. Я боюсь, щоб  вони не злякалися, що місто розбомбили і треба тільки гроші, гроші. Я обережно кажу так, що нам потрібна інформація — не обов’язково муніципальні гроші — інформація про гранти, урядові програми, можливо там присутні надпотужні корпорації у яких є соціальна складова, яку вони можуть спрямувати на потреби жителів міста Чернігова. Тобто, в першу  чергу це інформація.

Місто Чернігів — не якась п’явка, яка хоче присосатися  до бюджету міста Жешува чи іншого. Це абсолютно інші стосунки. Коли звучали запитання від журналістів за якою сумою коштів ви їхали, то я сподіваюсь, що робота покаже це. Але домовлятися про дружні стосунки і обумовлювати скільки коштів ми отримаємо, то я думаю, що не дуже етично, коректно та культурно. 

Я можу зазначити єдине, що поляки надзвичайно відповідально підходять до цієї угоди і вони розуміють, що Україні потрібно допомогти. Такі міста як Жешув вони розуміють, що вони на кордоні Польщі — якщо росія проковтне Україну, то наступним буде Жешув,  — говорить Владислав Атрошенко.  

Зазначив очільник Чернігова і про важливість налагодження таких міжнародних партнерств як на рівні муніципалітетів, так і урядів.

— Нам на рівні країни треба напрацьовувати такі рішення пакетні — це і законодавчі, і товарні відносини з нашими країнами-партнерами, щоб ми створювали робочі місця. Я сподіваюся, що в місті Жешув ми будемо бачити і мати такого партнера, який буде провідником міста в країни Європи.    

Польський народ і влада високо оцінюють подвиг чернігівців під час блокади міста. Вони розуміють  що чернігівці — герої. Це надзвичайно зворушує. Там величезна повага державної влади до місцевого самоврядування. Це те, що на прикладі Польщі, демонструє вся Європа

Прес-служба Чернігівської міської ради

Источник

Предыдущая новость

Загинув воїн із Чернігова: героя провели в останню путь

Следующая новость

«Нас розбила під Прилуками авіація», – російський підполковник про бої на Чернігівщині (Відео)

Похожие записи

У Чернігівському ЦНАПі почали реєструвати термінали Starlink

У Чернігівському ЦНАПі почали реєструвати термінали Starlink

04:35 - 04/02/2026
У Сновську упав російський дрон: вибуховою хвилею пошкодило музичну школу

У Сновську упав російський дрон: вибуховою хвилею пошкодило музичну школу

03:36 - 04/02/2026
Барбершоп для брутальних бороданів на Чернігівщині: ситуація через рік

Барбершоп для брутальних бороданів на Чернігівщині: ситуація через рік

03:36 - 04/02/2026

Дитяча бібліотека Славутича це простір для творчості та спілкування

02:35 - 04/02/2026

Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія Янка

02:35 - 04/02/2026
Тримання під вартою без застави: у Чернігові продовжили запобіжний захід поліцейській, яка на смерть збила дитину

Тримання під вартою без застави: у Чернігові продовжили запобіжний захід поліцейській, яка на смерть збила дитину

23:35 - 03/02/2026
Директор центру соцадаптації на Чернігівщині, який виявився громадянином РФ, перебуває в Україні на підставі посвідки

Директор центру соцадаптації на Чернігівщині, який виявився громадянином РФ, перебуває в Україні на підставі посвідки

23:35 - 03/02/2026
Чотири ворожі FPV-дрони влучили у продовольче підприємство села на Чернігівщині (Фото)

Чотири ворожі FPV-дрони влучили у продовольче підприємство села на Чернігівщині (Фото)

22:35 - 03/02/2026

Последние новости

У Чернігівському ЦНАПі почали реєструвати термінали Starlink
Новости Чернигова

У Чернігівському ЦНАПі почали реєструвати термінали Starlink

04:35 - 04/02/2026

За інформацією: Суспільне Чернігів. Реєстрація Starlink у Чернігівському ЦНАПі. Чернігівська ОВА У Чернігові з 3 лютого фізичні особи або фізособи-підприємці...

Подробнее
У Сновську упав російський дрон: вибуховою хвилею пошкодило музичну школу
Новости Чернигова

У Сновську упав російський дрон: вибуховою хвилею пошкодило музичну школу

03:36 - 04/02/2026

3 лютого приблизно о 15:51 у Сновську Корюківського району внаслідок падіння ворожого безпілотника типу «шахед» було пошкоджено будівлю місцевої музичної...

Подробнее
Барбершоп для брутальних бороданів на Чернігівщині: ситуація через рік
Новости Чернигова

Барбершоп для брутальних бороданів на Чернігівщині: ситуація через рік

03:36 - 04/02/2026

Рік тому ми розповідали історію про Євгена Коробкіна, як він після роботи за кордоном і в столиці, де розвивав свої...

Подробнее
Новости Чернигова

Дитяча бібліотека Славутича це простір для творчості та спілкування

02:35 - 04/02/2026

Бібліотечно-інформаційний центр для дітей та юнацтва у Славутичі — це не лише місце для читання книг, а й простір, де...

Подробнее
  • Афиша Чернигова
  • Веб-камеры Чернигова
  • Главная
  • Карта боевых действий «Deep State»
  • Карта воздушных тревог в Украине
  • Карта Чернигова
  • Контакты
  • Погода Нежин
  • Погода Чернигов
  • Пробки Чернигова ОНЛАЙН

© 2025 Новости Чернигова. Допускается цитирование материалов без получения предварительного согласия PRAVDA.cn.ua при условии размещения в тексте обязательной ссылки на PRAVDA.cn.ua - городской портал. Для интернет-изданий обязательно размещение прямой, открытой для поисковых систем гиперссылки на цитируемые статьи не ниже второго абзаца в тексте или в качестве источника. Нарушение исключительных прав преследуется по закону.

  • Главная
  • Новости
  • Работа
  • Погода
  • Веб-камеры
  • Афиша
  • Карта Чернигова
  • Пробки онлайн
  • Знакомства