У Чернігові відбувся футбольний турнір пам’яті військовослужбовця Олега Биховця «Партизана», приурочений до дня загибелі Героя.
Олег Биховець народився в селі Козляничі Чернігівської області. Навчався в місцевій школі, потім на фізико-математичному факультеті Чернігівського обласного наукового ліцею. У 2022 році здобув вищу освіту в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та закінчив факультет післядипломної освіти Одеського військового інституту, де отримав первинне офіцерське звання.
Того ж року в листопаді Олег Биховець приєднався до лав ЗСУ. Став командиром взводу 88-го батальйону 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського.
«Іноді не віриться, що це відбувається з моїм життям. Нещодавно я прокинувся і неначе вперше усвідомив, що сталося. Хто зруйнував ту хаотичну гармонію, що панувала в життях кожного, і хто зруйнував особисто моє життя. Але руйнація однієї дороги привела до руху по іншій. І я ніяк не можу проклинати за це долю (і навіть не маю бажання робити це), я маю тільки впевнено йти далі.
Наступний тиждень буде ключовим. Дуже переживаю, звісно. Але при цьому впевнений, що будь-яке рішення не зламає мене. Я готовий до будь-якого повороту, готовий йти будь-якою дорогою.
Іти, щоб одного разу всі повернулися на старий шлях. Де слово «війна» є лише в книжках з історії. Бо раніше люди були надто дурні та жадібні. Де тривога лише за результат улюбленої команди. Де ракета лише в космос. Де люди гинуть лише від старості. Де це справжня трагедія, а не буденність», – так писав Олег Биховець «Партизан».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині судитимуть сімох членів злочинної організації, які налагодили діяльність міжрегіональної мережі нарколабораторій
Загинув Олег Биховець 28 квітня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині. Офіцер отримав смертельні поранення внаслідок ворожого мінометного обстрілу. Герою назавжди залишилося 22 роки.
Друзі загиблого Героя згадують його як щиру, позитивну та надзвичайно добру людину, яка завжди допоможе.
«Я знала Тебе понад шість років — від 10 класу ліцею й до сьогодні. І за весь цей час ще жодного разу людей, подібних Тобі, не траплялося. Людей добра, людей абсолютної безкорисності, людей світла, людей, які ніколи й нічого поганого не сказали б про інших… Ти мав би стати відомим футболістом. Спочатку у своєму коханому «Динамо», потім — у «Барселоні». Твоя наполегливість і талант обов’язково до цього привели б. Натомість — Ти жив в окопі, я не йду на матч, а кладу на могилу білі троянди з чорною стрічкою», – такий пост пам’яті опублікувала в соціальній мережі після загибелі Олега Биховця його подруга Юлія Пилипенко.
У другу річницю загибелі Олега Биховця його друзі організували футбольний турнір між збірними командами Чернігівського обласного наукового ліцею, де навчався Олег, і Чернігівським ліцеєм №1. Усі учасники в пам’ять про воїна отримали подарунки від Видавництва Старого Лева, наліпки з цитатами Олега, медалі та дипломи. Переможці турніру, ліцей №1, піднімали іменний кубок, а команда наукового ліцею запалила фаєри.
«Напевне, я ніколи в житті не робила нічого ціннішого. Кожна деталь цієї події говорила про Олега та Олеговими словами. На дипломах ми стилізували літеру Д під емблему «Динамо», як Олег завжди робив на презентаціях і як родина зробила на його могилі. Ми запалили фаєри, бо Олег завжди мріяв побувати в країнах, де по-справжньому вміють уболівати. Ми подарували наліпки з його цитатами, бо він так багато писав і мало ким був прочитаний. Пам’яті про нього замало місця лише в наших серцях — про нього мусить знати весь світ», — говорить організаторка турніру, подруга Олега, волонтерка Юлія Пилипенко.
Такий футбольний турнір друзі Олега Биховця «Партизана» планують проводити щорічно, аби зберегти пам’ять про нього не лише в повідомленнях, скрінах, у спільних фотографіях, але й в його рідній Україні та Чернігівщині.
–
Фото з архіву друзів загиблого Героя та футбольного турніру Ірини Коровченко