За інформацією: Суспільне Чернігів.
Рихлівські печери. Суспільне Чернігів
Повна довжина печер і досі невідома. Вони розташовані в заказнику загальнонаціонального значення "Рихлівська пустинь", який простягається на майже вісімсот гектарів.
Дуби, Мезинська стоянка, архітектура ХVIII століття
Відвідувачів знайомлять з унікальним рослинним світом. Тут ростуть 18 дубів, яким понад 200-300 років.
"800-річний дуб має в обхваті 6,5 метра і 24 метра у висоту. Він, пропри те, що поруйнований трошки жуками, розвивається гарно. Естетично цінне дерево України", — розповідає Алла Наливайко.
Відвідувачі Мезинського парку біля 800-річного дуба. Суспільне Чернігів
Відвідувачам пропонують еколого-краєзнавчі маршрути.
"У нас на території — всесвітньо відома Мезинська палеолітична стоянка, розташована у селі Мезин. Сюди входять і Мезинська стоянка, і екологічні стежки. І завершення – це архітектура. У нас є вражаюча архітектура ХVIII сторіччя", — каже Алла Наливайко.
Алла Наливайко. Суспільне Чернігів
"Це — розвантажує!"
Цього разу на екскурсію приїхали жительки навколишніх сіл. Попри те, що живуть недалеко звідси, усі тут вперше.
"Клас, супер, гарно. Я тут живу, але я вперше. Мені дуже сподобалось", — ділиться враженнями від екскурсії жителька села Покошичі Олена Сірик.
Олена Сірик. Суспільне Чернігів
За словами Алли Наливайко, до повномасштабного вторгнення Мезинський національний природний парк відвідували три-чотири групи туристів щомісяця. Тепер стільки ж — за пів року.
"Цьогоріч ми провели буквально чотири екскурсії. Відвідувачів різко зменшилося. Минулоріч ми старалися зорієнтувати просвітницьку роботу краєзнавчу на шкільну аудиторію", — говорить Алла Наливайко.
Відвідувачі Мезинського парку на екскурсії. Суспільне Чернігів
Скоротилась і географія туристів: якщо раніше їхали організовані групи зі столиці та інших міст, то зараз переважно відвідують місцеві жителі.
"Це розвантажує. Природа зцілює душу. Я в Чернігові була в період облоги міста. Мені було важко, страшно", — зізнається після екскурсії жителька Чернігова Тетяна Костомаха.
Тетяна Костомаха. Суспільне Чернігів
Жителька Деснянського Марина Кошель додає:
"Вразила територія, вразили монастирські забудови. Ми розвіялись, щось побачили нове, мені сподобалось дуже".
Марина Кошель. Суспільне Чернігів