Підприємницькі структури в середині літнього сезону трохи пом’якшили показник свого ділового темпераменту. Але багато сфер діяльності, як і раніше, чекають на зростання цін на сервіси та подальше скорочення кількості співробітників.
ІОДА
Індекс очікувань ділової активності або ІОДА, який кожного календарного місяця обчислюється Національним Банком України. До уваги не береться вимушена перерва — весна 2022 р. У нинішньому липні показник піднявся до 44,5 порівняно з першим літнім місяцем — 43,7.Деяке пристосування до відключення електрики, стійке функціонування морського коридору, стабільне очікування інфляційних процесів, зниження ціни валюти та тепле літо позначилося позитивними факторами. Однак користувачі азартного онлайн клубу, прочитавши деталі на сайті, можуть не перейматися з приводу інфляції та інших негативних факторів. Великі виграші та бонусні винагороди програми лояльності з лишком покриють очікуване підвищення цін і дефіцит кадрів.
Ринок праці
Обставини, що склалися на ринку праці, викликають занепокоєння. Лише будівельні компанії могли сподіватися на збереження кількості працівників, порівняно з попередніми календарними місяцями. Промислові підприємства, сфера послуг поводилися не так спокійно, скорочення, хоч і невеликі, але були. Торгові компанії також дещо постраждали.
Оцінки діяльності підприємств виглядають наступним чином:
- Будівельники значно підвищили свої показники очікувань внаслідок сезонної діяльності. Будівництво нового та відновлення пошкодженого житла, автомобільних та інших доріг показало коефіцієнт майже 50, порівняно з червнем — 42.
- Промисловість також трохи не відстає. Відсутність електроенергії, бойові дії, дефіцит співробітників показав секторальний індекс 46, червень — 45,6 одиниці. Зіграв роль обсяг виготовлених виробів, незавершене виробництво, очікування майбутніх замовлень, як вітчизняних компаній, так і закордонних.
- Служби побуту, сервіси також дещо пом’якшили коефіцієнти, всупереч частому вимкненню електрики, зниженню попиту на продукцію, збільшенню накладних витрат — 43 і 40, відповідно.
- Торговельні підприємства, навпаки, погіршили оцінку очікування досягнень, унаслідок тривалих відключень світла, підвищення курсу валют. Липневий індекс становив майже 45 одиниць, порівняно з червневим — 46,5. Керівництво передбачало зниження товарообігу, прибутку, продажу та закупівлі товарів, очікуючи підвищення їхньої вартості.
Промислові, торговельні та будівельні організації передбачали посилення зростання закупівельних цін, вартості власної продукції. Сфера побуту була налаштована на невелике підвищення вартості своєї продукції, хоча очікувала різке підвищення вартості закупівлі.