За інформацією: Суспільне Чернігів.
Анатолій Довда. Суспільне Чернігів"Я звернувся до спеціаліста Центру зайнятості міста Ніжин, вона мені порадила таку програму для захисників, які мають інвалідність – можна навчитися на другу спеціальність", — розповів чоловік.
Анатолій безплатно навчався в Полтавському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Анатолій Довда на своєму робочому місці. Суспільне Чернігів
"Я онлайн вчився там чотири місяці. А проходив уже практику безпосередньо тут, на підприємстві. Практику я проходив два з половиною місяці й отримав диплом електрика".
На комунальне підприємство майстер влаштувався в лютому 2025 року. Зі слів керівника Руслана Костриці, він шукав фахівця від початку минулого року.
Керівник КП «Комунальний ринок» Руслан Костриця. Суспільне Чернігів"Тому що з початком повномасштабного вторгнення всі виїхали або за кордон, або не хочуть влаштуватися на комунальне підприємство, тому що в нас обов’язково йде повідомлення у військкомат".
Безплатно навчати учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості розпочали два роки тому. За цей час освіту здобули 16 людей, восьмеро з них —цього року.
За словами начальниці відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості Вікторії Києнець, людина може обрати одну з 98 робітничих професій або близько 400 освітніх програм, які зараз є.
Начальниця відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості Вікторія Києнець. Суспільне Чернігів"У Чернігові, на жаль, такого схожого центру професійно-технічної освіти немає. Але ж здобувачу освіти може бути забезпечене за необхідності безоплатне проживання, а також компенсується проїзд. Для участі в програмі необхідно подати заявку онлайн на сайті Державної служби зайнятості або звернутися в будь-який центр зайнятості, маючи із собою паспорт, ідентифікаційний код, посвідчення учасника бойових дій або документ, що засвідчує інвалідність унаслідок війни".
Також програмою може скористатися не лише безробітна людина, а й та, яка має роботу і хоче перекваліфікуватися.
Читати ще
Читати ще
«Це не робота, а кайф»: за грант для молоді 21-річна чернігівка відкрила власну студію розтяжки та аеростретчингу